Ve ?títné se překvapení nekonalo, dorostenci vysoko podlehli

15.04.2015 | Jan Tajzler

Dorostenci Vala?ské Polanky se poprvé v jarní části vydali na půdu soupeře a to hned k lídrovi soutě?e do ?títné nad Vláří. Domácí chtěli Polančanům oplatit podzimní porá?ku 1:0 po pokutových kopech a to se jim povedlo na výbornou. Trenérovi Kolínkovi chyběl kapitán David Maček, zraněný Daněk a obránce Zemánek, ?anci tak dostali znovu nadějní ?áci.

?títná nad Vláří - Vala?ská Polanka 6:0 (4:0)

Domácí se sna?ili na svého soupeře vletět od prvních minut, to se jim podařilo, ale z úvodního náporu branku nevytě?ili. Po několika zahozených ?ancí se prosadil v 11. minutě domácí Jan Hrnčiřík, ten utekl polanským obráncům a přesnou střelou překonal Zrníka. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, ve 14. minutě se prosadil Krů?ela, kdy? podobně jako jeho spoluhráč Hrnčiřík utekl hostující obraně. Zbytek poločasu u? byl v re?ii domácího ?imoníka, ten nejprve hlavičkou nedokázal trefit odkrytou bránu, ve 22. minutě u? se v?ak nemýlil, kdy? potrestal opětovné zaváhání polanské obrany. ?imoník se trefil je?tě jednou, ve 40. minutě pro?el mezi polanskými beky jako kolem tréninkových ku?elů a střelou k tyči zajistil svému týmu solidní náskok. Polančané se do slibné ?ance dostali v závěru první půle, novic v polanském dresu Vaculka centroval na Kurtina, ten vystřelil, ale Krupík si čisté konto po první půli vzít nenechal.

Také ve druhé půli byli přítomní diváci svědky převahy domácího týmu. Je?tě ne? v?ak začalo obléhání Zrníkovy brány, měl dal?í ?anci hostující Kurtin, ten nejprve bránu minul a o chvíli později trefil dokonce tyč. Poté u? ale znovu začali s drtivým tlakem domácí. Polančané se sna?ili srdnatě vzdorovat, pomáhala jim také marnost na nohách domácích střelců, postupně si v tutových ?ancí vylámali zuby ?těpančík, Jan Hrnčířík a také ?imoník. Je?tě vět?í debakl se sna?il odvracet brankář Zrník. Předev?ím v 74. minutě polanský brankář doslova zářil, nejdříve zlikvidoval tutotovou ?anci Mani?e, následně se před prázdnou brankou ocitl Tomá? Krupík, ale trestuhodně přestřelil. A? teprve v 77. minutě se domácí dočkali dal?ího rozvlnění sítě, ze standardní situace vypálil přesně Mani? - 5:0. Poslední slovo domácích bylo vyřčeno v 85. minutě, přesnou hlavičku zaznamenal Kozubík. Domácí ?títna si tak dokráčela pro vítězství 6:0 a dál vede tabulku Krajské soutě?e.

Sestava ?títné nad Vláří: Krupík Patrik ? Barbořík, Hrnčiřík Vojtěch, Polá?ek, Zvoníček, Mani?, ?imoník, Hrnčiřík Jan, Krů?ela, ?těpnačík, Králík

Náhradníci: Hnaníček, Krupík Tomá?, Chromáček, Fojtík, Kozubík

Sestava Vala?ské Polanky: Zrník ? Kovalčík, Li?ka, ?ák, Kurtin, Baran, Srba, Vaculka, Daněk Martin, Babica, Rů?ička

Střídali: Baro? Petr, Pilčík