Historie

Sokol ve Valašské Polance v roce 1937 původně vznikl jako spolek turistů a sportovně založených lidí. Zakrátko i naši předkové podlehli vábení kulatého nesmyslu a tak začali hrát fotbal. V Polance se většinou hrával fotbal na okresní úrovni, občas se postupovalo a taky někdy padalo. Nejvyšší soutěž, kterou kdy Valašská Polanka hrála byla I. B třída. Z té ale nakonec před čtyřmi lety sestoupila. Tehdy byl kádr silně omlazen, mnoho prostoru dostávali úspěšní dorostenci, kteří po 3 roky kralovali ve vsetínském OP dorostu. V týmu ale chybělo několik zkušených hráčů, a tak se spadlo. Nedělala se z toho žádná tragédie, postupovalo se podle scénáře dávat šanci mladým klukům.

Kostra tohoto dorostu právě tvoří nynější srdce celého fotbalu v Polance. Skvělá parta, která tehdy panovala, vydržela dodnes. Mnoho z těchto hráčů nyní působí i na funkcionářských postech. Namísto upadajícího výboru byl zvolen nový, který je tvořen mladými a hlavně aktivními členy. A za nynějším úspěchem se skrývá právě práce nově zvoleného výboru. Za cíl si vytyčil finanční stabilizaci a hlavně rozšíření hráčské základny. Proto byla ihned založena mladší přípravka a probíhají pořád nějaké akce pro zvelebení celého sportovní areálu a hřiště. Dále pořádá taneční zábavy a různé akce, jako byla např. zabijačka.

Nejúspěšnější sezóna: 2006/2007

Právě sezóna 2006/2007 je nejspíš nejúspěšnější v historii Polanského klubu. Důvodu je hned několik založení přípravky, a "zlatý hatrick" v podobě postupu mužů, dorostenců a žáků do vyšších soutěží.

Cesta za postupy:
  • Muži:
Před sezonou bylo cílem hrát o první příčky. Ale začátek překvapil všechny. Z úvodních devíti utkání Polanka všechna vyhrála, a tak se ihned katapultovala do pozice favorita soutěže. Podzim tak zakončila s devítibodovým náskokem na soupeře.

Na jaro Polanka už tak dobře nehrála, ze začátku sice vítězila, ale předvedená hra nebyla nic moc. Tým prošel i krizí, kdy ze 4 zápasů sebral pouhý bod a tak dal výborně hrající Horní Bečvě možnost se dotáhnout na rozdíl pouhých dvou bodů. A v následujícím kole Polanka hostila právě Horní Bečvu. Pro oba mančafty to byl jistě zápas jara. Hosté byli v prvním poločase lepší, ale své dvě šance neproměnili. Polanka v druhém dějství i přes obdrženou červenou kartu bojovala a taky nakonec vydřela vítězství 1:0. Toto vítězství Polanku nakoplo a dotáhla to do postupového konce.

O postup se zasloužili:

Brankáři Jakub Kolínek a Petr Maršálek, obránci Vladimír Filák, Roman Trčka, Rostislav Beňo, Petr Filgas, Petr Polanský, Josef Řezníček, záložníci Josef Maršálek, Robert Plšek (odehrál všechny minuty v soutěži), Lukáš Trčka, Pavel Filgas, Jaroslav Daněk, Jiří Novák, Libor Štrbík, útočníci Jan Filgas (prvoligový rozhodčí), Marek Šťastný, Jiří Řezníček a Dušan Gajdoš (kapitán). Trenérem je Antonín Trlica, jeho asistentem Jaroslav Žák.

• Dorost:
Trochu ve stínu zůstaly i vynikající výkony polanského dorostu. Kluci dokázali smazat čtyřbodové manko, které měli po podzimu a celkem suverénně zvítězili. Bohužel ve finále hraném na dva zápasy tahali za kratší konec a o branku byl lepší Hrachovec. Ten se však do krajské soutěže dorostu nepřihlásil, tak nakonec postoupila Valašská Polanka.

Finále:

Hrachovec – Valašská Polanka 4:2

Valašská Polanka – Hrachovec 2:1

O postup se zasloužili:

Brankář Šimon Srba, obránci Lubor Šimíček, Jan Mucha, Martin Fojtík, David Janošík, Josef Daněk, Jiří Daněk, Petr Polanský, záložníci Jiří Novák (kapitán), Petr Matyáš, Petr Vychopeň, Ondřej Šťastný, Pavel Tajzler, útočníci Martin Kašpar, Stanislav Adámek, Zdeněk Hrabica, Radek Blažek.

• Žáci:
          Starší žáci Valašské Polanky skončili na čtvrtém místě a jelikož výše umístěné týmy nechtěly postupovat a trenéři s kluky chtěli zkusit hrát o stupínek výš, byl v Polance zkompletován tzv. "zlatý hatrick".
  •   Přípravka:
           Přípravka hrála svůj první ročník a skončila na posledním místě.