Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přednost výletu před zápasem? Starším žákům chyběli v derby hráči

24.09.2023 | Jan Tajzler

Trenéři v polanském Sokolu obětují svůj volný čas k tomu, aby vedli mládež ke sportu a zároveň koncepčně pracovali i na budování potřebné fotbalové základny, která by měla být pevnou oporou při formování všech věkových kategorií, jejímž vrcholem a výkladní skříní by měl být A-tým. Tato práce ale přichází vniveč, zvlášť když po tréninkových jednotkách během pracovního týdne dostane o víkendu přednost výlet či další jiné aktivity. Ztrácí se smysl sportovní výchovy? Tedy i zodpovědnost k týmu samotnému? Nad tím se zamýšlí trenér starších žáků Břetislav Trňák.  

Starší žáci měřili v záříjovém víkendu síly s vrstevníky z Lidečka. Derby se sousedním rivalem bylo vždy svátkem pro hráče všech věkových kategorií, letos bylo navíc obnoveno i při zápasech A-týmu. Namísto prestiže a motivace zvítězit v takovém utkání však hráči odjedou na výlet. „Bohužel, na zápas se sešlo jen deset hráčů, z toho pouze šest věkově starších žáků, zbytek doplnili mladší žáci a narychlo jsme museli volat dva kluky ze starší přípravky,“ je jasné, že v takové situaci by se sestava skládala těžce i trenérovi národního týmu. Pochopit se dá onemocnění hráčů, ale poslouchat časté omluvenky rodičů v duchu výletů a rodinných oslav nejsou rozhodně nic příjemného pro jakéhokoliv trenéra, jehož práce má vrcholit právě odvedeným výkonem mužstva v soutěžním zápase. 


„Děti nám pak schází. Lidečko v kategorii starších žáků patří mezi slabší soupeře, mohli jsme se konečně poprat o body, ale v této sestavě to nešlo. Otevřeli jsme skóre sice po individuální akci Štěpána Trňáka, ale jeden hráč nemůže uhrát celý zápas. Pak už se naplno projevila absence starších žáků a mladším klukům docházely síly. Soupeř toho dokonale využil. Inkasovali jsme 4 branky a Lidečko zaslouženě zvítězilo i z důvodu, že na střídačce mělo připraveno dalších šest hráčů,“ hodnotil utkání trenér Trňák. 


Vzdálenost mezi Lidečkem a Valašskou Polankou je sotva deset kilometrů, rozdíl v počtu obyvatel je zanedbatelný. V čem je však velký rozdíl je přístup. „Nevím, čím mám hráče motivovat a co děláme špatně, že Lidečku děti chodí a nám ne. Nabízí se i zamyšlení rodičů a dětí samotných,“ uvažuje trenér Trňák a pokračuje: „Děti co pravidelně chodí už jsou tak říkajíc znechucení, že jsme v takové situaci. Chtěl bych alespoň pochválit dobrý výkon Petra Černockého, který vzadu hasil jeden útok za druhým, pochvalu zaslouží i Dan Dittrich, který nastoupil dokonce s teplotou! Děkuji všem bojovníkům, kteří hráli a chtějí hrát. Nakonec jsme prohráli 1:4.“ Trenér hledá zároveň možnost řešení, aby tréninková práce nepřicházel vniveč a soupeř si do Valašské Polanky nejezdil pro body lacino: „Napadá mě hrát zápasy přes týden, kdy jsou děti doma,“ uzavřel hodnocení derby trenér Břetislav Trňák. 

 
Aktuální utkání
Muži A | neděle 09.06.2024, 10:00
25. kolo
4:0
Valašské Meziříčí B - Valašská Polanka
 
Muži A | sobota 15.06.2024, 17:00
26. kolo
2:0
Valašská Polanka - Valašské Příkazy
 
Aktuální články
Konec dobrý, všechno dobré! A-tým slaví záchranu v I.A třídě

Ročník, na který se ve Valašské Polance nebude vzpomínat zrovna v dobrém. Hned od startu se do kabiny polanského týmu vplížila smůla....

 
Valašská Polanka hostí finálový turnaj mladších žáků

Finálový turnaj osmi nejlepších družstev ze všech tří skupin Okresního přeboru mladších žáků se odehraje v sobotu 8.června v areálu...

 
Zemřel pan Jaroslav Mikuš, bývalý předseda Sokolu, trenér a hráč

Jsou zprávy, které nepíšeme rádi. Bohužel před vánočními svátky nás opustil pan Jaroslav Mikuš, jedna z velkých osobností, která se...

 
Domácí loučení neúspěšné, Valmez vyhrál rozdílem třídy
 
Polančané zabrali i doma a připsali si cenné vítězství proti Vidčí
 
Starší žáky nadále sráží absence, derby i domácí duel bez bodu
 
Černá série je prolomena, Polančané porazili Rožnov
 
Mizérie A-týmu trvá dál, na Horní Lideč nestačilo ani dvoubrankové vedení
 
Debakl v Kateřinicích odčinili starší žáci domácí výhrou s Liptálem, s Ústím remizovali
 
Prolomení brankového půstu k bodům z Kateřinic nevedlo
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS