Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přednost výletu před zápasem? Starším žákům chyběli v derby hráči

24.09.2023 | Jan Tajzler

Trenéři v polanském Sokolu obětují svůj volný čas k tomu, aby vedli mládež ke sportu a zároveň koncepčně pracovali i na budování potřebné fotbalové základny, která by měla být pevnou oporou při formování všech věkových kategorií, jejímž vrcholem a výkladní skříní by měl být A-tým. Tato práce ale přichází vniveč, zvlášť když po tréninkových jednotkách během pracovního týdne dostane o víkendu přednost výlet či další jiné aktivity. Ztrácí se smysl sportovní výchovy? Tedy i zodpovědnost k týmu samotnému? Nad tím se zamýšlí trenér starších žáků Břetislav Trňák.  

Starší žáci měřili v záříjovém víkendu síly s vrstevníky z Lidečka. Derby se sousedním rivalem bylo vždy svátkem pro hráče všech věkových kategorií, letos bylo navíc obnoveno i při zápasech A-týmu. Namísto prestiže a motivace zvítězit v takovém utkání však hráči odjedou na výlet. „Bohužel, na zápas se sešlo jen deset hráčů, z toho pouze šest věkově starších žáků, zbytek doplnili mladší žáci a narychlo jsme museli volat dva kluky ze starší přípravky,“ je jasné, že v takové situaci by se sestava skládala těžce i trenérovi národního týmu. Pochopit se dá onemocnění hráčů, ale poslouchat časté omluvenky rodičů v duchu výletů a rodinných oslav nejsou rozhodně nic příjemného pro jakéhokoliv trenéra, jehož práce má vrcholit právě odvedeným výkonem mužstva v soutěžním zápase. 


„Děti nám pak schází. Lidečko v kategorii starších žáků patří mezi slabší soupeře, mohli jsme se konečně poprat o body, ale v této sestavě to nešlo. Otevřeli jsme skóre sice po individuální akci Štěpána Trňáka, ale jeden hráč nemůže uhrát celý zápas. Pak už se naplno projevila absence starších žáků a mladším klukům docházely síly. Soupeř toho dokonale využil. Inkasovali jsme 4 branky a Lidečko zaslouženě zvítězilo i z důvodu, že na střídačce mělo připraveno dalších šest hráčů,“ hodnotil utkání trenér Trňák. 


Vzdálenost mezi Lidečkem a Valašskou Polankou je sotva deset kilometrů, rozdíl v počtu obyvatel je zanedbatelný. V čem je však velký rozdíl je přístup. „Nevím, čím mám hráče motivovat a co děláme špatně, že Lidečku děti chodí a nám ne. Nabízí se i zamyšlení rodičů a dětí samotných,“ uvažuje trenér Trňák a pokračuje: „Děti co pravidelně chodí už jsou tak říkajíc znechucení, že jsme v takové situaci. Chtěl bych alespoň pochválit dobrý výkon Petra Černockého, který vzadu hasil jeden útok za druhým, pochvalu zaslouží i Dan Dittrich, který nastoupil dokonce s teplotou! Děkuji všem bojovníkům, kteří hráli a chtějí hrát. Nakonec jsme prohráli 1:4.“ Trenér hledá zároveň možnost řešení, aby tréninková práce nepřicházel vniveč a soupeř si do Valašské Polanky nejezdil pro body lacino: „Napadá mě hrát zápasy přes týden, kdy jsou děti doma,“ uzavřel hodnocení derby trenér Břetislav Trňák. 

 
Aktuální utkání
Muži A | sobota 06.04.2024, 15:30
16. kolo
5:1
Vigantice - Valašská Polanka
 
Muži A | neděle 21.04.2024, 16:00
18. kolo
VS.
Podlesí - Valašská Polanka
 
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS