Slavičín nad síly polanských dorostenců

02.11.2014 | Jan Tajzler

V rámci závěrečného kola podzimní části, odcestoval dorost Vala?ské Polanky do Slavičína. Vinou současně hraného utkání ?áků, mohl trenér Kolínek vyu?ít pouze základní jedenáctku, ve které navíc chyběl David Maček, jen? se připravoval s A-týmem na utkání v Horní Lidči. Polančané ov?em ve Slavičíně dr?eli krok pouze 37. minut.

SLAVIČÍN - VALA?SKÁ POLANKA 5:1 (3:1)

Z prvopočátku se zdálo, ?e polanská jedenáctka bude dělat domácím problémy, hned ve 2. minutě se toti? rozběhl k bráně Daněk, vypálil a je?tě se dostal k dorá?ce, slibný okam?ik v?ak v síti neskončil. O tři minuty později se hosté dostali do ?ance je?tě jednou, tentokrát Baran nabízel Filgasovi, jeho? střelu vyrazil brankář Juráň. Pak u? ov?em při?el nástup domácího týmu. Nejprve zahrozil z rohového kopu Čala, jeho hlavičku na brankové čáře vykopl hostující Rů?ička. Polančané se dopou?těli hrubých chyb v defenzívě a v 17. minutě při?el trest, centrovaný míč na?el nohu Tomá?e Kalíka a ten překonal Baro?e poprvé. Skvělým zákrokem se v?ak polanský brankář prezentoval ve 22. minutě, to kdy? pohotově zne?kodnil jedovatou ránu k tyči od domácího Havlína. Navíc, Polančané dokázali srovnat. Ve 24. minutě vypálil z voleje Zemánek, míč se zastavil ve skrumá?i těl, kde se nejlépe orientoval Daněk - 1:1. V následujících vteřinách mohli Polančané dokonce zvrátit skóre, ?anci mělo duo Baran - Daněk, jen?e Juráň svůj tým podr?el, stejně tak se stalo z následného rohu, kde měl vedoucí branku na noze ?ák, ale pohotový brankář domácích si dokázal poradit. Po této odmlce se v?ak domácí vrátili ke svému náporu a přidali vědoucí branku, ve 37. minutě se obchvatem kolem polanských obránců dostal ke střele ?vach a zamířil přesně. Polančané navíc inkasovali těsně před odchodem do ?aten, ?vach v rychlém protiútoku na?el dobře postaveného Havlína a ten mezi nohy Baro?e poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Druhá půle u? tak jednoznačná nebyla, hosté se sna?ili bojovat a někde hluboko cítit i mo?nost bodovat. Jen?e byl to Slavičín, kdo zahrozil, v 50. minutě vyu?il chyb polanských obránců Havlín, ale Baro? jeho střelu dokázal zne?kodnit. V 56. minutě se sna?il o kontaktní branku Daněk, jeho ránu z 20m v?ak Juráň pokryl. O pět minut později kombinoval domácí Bla?ek s Kalíkem, dělovku k tyči od druhého jmenovaného zachytil Baro?, který svým výkonem stále dr?el polanské naděje v tomto utkání. Hosté následně museli otevřít hru, Daněk se v 67. minutě dostal k samostatnému úniku po křídle, koncovka mu těsně nevy?la, kdy? se míč sklouzl kolem tyče mimo bránu. O chvíli později se hostům podařilo skórovat, leč pomezní rozhodčí zdvihl praporek a kontaktní branka uznána nebyla. Slavičín poté definitivně rozhodl, nejprve v 81. minutě dorazil standardní situaci Kalík. A v 83. minutě si vzal poslední slovo Barto?, který se octl zcela osamocen před Baro?em. Polančanům mů?e být za čest, ?e bojovali a? do posledních minut.

Sestava Vala?ské Polanky: Baro? ? Kovalčík, Li?ka, ?ák, Zemánek, Baran, Daněk, Zrník, Babica, Rů?ička, Filgas.

Sestava Slavičína: Juráň ? Hy?ík, ?ebák, ?vach, Havlín, Čala, Barto?, Kovář, Fojtík, Kalík, Bla?ek

Náhradníci: ?motek, Zámečník Luká? 1, Zámečník Luká? 2, ?ebák, Fojtů, Jur?a

Branky: Daněk ? Kalík 2, ?vach, Havlín, Barto?

Rozhodčí: Mikulá?ek