Star?í ?áci vybojovali na turnaji v Za?ové bronzové medaile

16.02.2015 | Marek Juhaňák

V neděli 8. února se na?i star?í ?áci zůčastnili halového turnaje v Za?ové. Organizátoři rozdělili pět mu?stvev do dvou skupin. Nakonec ze skupiny B nedorazilo mu?stvo Březolup. Polančané skončili ve skupině A na druhém místě, hlavně díky střelecky naladěnému Filipu Rů?ičkovi! V boji o třetí místo jsme pak v penaltovém rozstřelu porazili Staříč, kdy? utkání skončilo po patnácti minutách nerozhodně 1:1. Zajímavostí turnaje bylo, ?e Polanka jako jediná měla v sestavě dvě dívky!

Val.Polanka - Juřinka B 3:0

V prvním utkání jsme se brzy ujali dvoubrankového vedení, zásluhou Filipa Rů?ičky. Soupeře jsme do vá?něj?ích brankových ?ancí nepustili a zápas dovedli k prvním třem bodům. V závěru je?tě přidal třetí branku krásnou střelou z dálky Martin Vaněk.

Ústí u Hranic - Val.Polanka 0:3

Ve druhém utkání u? se hrála vyrovnaněj?í partie. Utkání bylo dlouho vyrovnané, pak ale zavelel k útoku Rů?ička s Polákem a první jmenovaný hatrickem rozhodl toto utkání! Podíl na tom měl i Martin Daněk, který podruhé neinkasoval!

Val.Bystřice - Val.Polanka 2:2

Třetí utkání u? bylo pro Polančany vět?í oří?ek. Soupeř hrál velmi dobře dopředu, a hlavně bratři Cábové dělali obraně Polanky největ?í problémy. Ti se také postarali o zaslou?ené dvoubrankové vedení. Pak se Polančané trochu zvedli a Rů?ička sní?il na 2:1. Kdy? chyběla půl minuta do konce, v?ichni u? věřili ?e Bystřice dovede zápas do vítězného konce.Polančané se ale nevzdali a i díky ?těstí a chytrosti Filipa Rů?ičky jsme necelých deset vteřin před koncem z rohového kopu vyrovnali na konečných 2:2!

Val.Polanka - Kelč 0:5

​Poslední zápas s u? jistým vítězem skupiny A, nám vůbec nevy?el. Kelč se dvěma brankami ujala vedení a jasně diktovala tempo. Jiskřičku naděje mohl vykřesat Rů?ička, to by v?ak nesměl pokutový kop za faul na Vaňka napálit jen do levé tyče. Od vět?ího debaklu nás zachránil Martin Daněk.​​ ​ Do vyřazovacích bojů postoupilo osm mu?stev podle toho jak skončili v tabulce. 4A Juřinka B - 4B Za?ová 0:2 3A V.Bystřice - 3B Fren?tát 1:2 2A V.Polanka - 2B Staříč 1:1 np 2:1 Zápas o třetí místo se Staříčí začal velmi opatrně. Ze začátku měl navrch vyspělej?í soupeř, pak se hra vyrovnala.Z nenápadné akce se ale trefil Robin Polák a rázem byla Polanka na koni. Před koncem ale Staříč vyrovnala, kdy? tě?kou střelu vyrazil Daněk jen k nepokrytému utočníkovi který doklepl do prázdné branky, 1:1. Zápas tak dospěl k remíze a rozhodnout musely penalty. Jako první si postavil míč na značku pokutového kopu Rů?ička, a s přehledem zavěsil. Také soupeř byl v úspě?ný a tak bylo po první sérii nerozhodně. K druhé penaltě se postavil Patrik Pilčík, ale nedal. Soupeř v druhé sérii taky nedal, Daněk penaltu chytil! Ve třetí sérii nominoval trenér Jarek Zemánek mladého Tomá?e Chrudinu, a ten se mu odvděčil vítěznou brankou, proto?e třetí exekutor Staříče branku Martina Daňka minul!!! ​ 1A Kelč - 1B Juřinka A 3:1 Sestava - Martin Daněk, Alexandra Filgasová, Patrik Pilčík, Martin Vaněk, Barbora Rů?ičková, Filip Rů?ička, Robin Polák, Tomá? Chrudina