Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Výborně! Valašská Polanka poprvé v historii vyloupila Podlesí

29.05.2023 | Jan Tajzler

Fotbalový ročník 2022/2023 už míří ke svému finiši. Polančané ve snaze vylepšit tabulkové postavení mířili na půdu do Podlesí, kde se jim v rámci historie ještě nikdy nepodařilo zvítězit. Pamětníků nezdarů však aktuální tým už příliš nemá a hráči tentokrát dokázali na předměstí Valašského Meziříčí vybojovat cenné tři body. K vítězství vedl obětavý týmový výkon v čele s brankářem Zrníkem a přesnými střelci Janem Tomšů a Michalem Baranem. 

24. kolo | neděle 28.05.2023, 17:00 | 100
 

TJ Sokol Podlesí - TJ Sokol Valašská Polanka

1:2

1:1

Branky: Blažek – Tomšů, Baran. 

Žluté karty: Petřvalský, Geryk, Nosálek, Adzima – Kovalčík, Zbranek, Ondra, Tomšů. 

Červené karty: jméno, jméno, ...

Rozhodčí: rozhodčí - asistent, asistent

Diváci: Podlesí

TJ Sokol Podlesí: Maleňák – Němec, Holčák, Cahlík, Petřvalský, Nerušil, Blažek, Geryk, Blažek, Adzima, Nosálek. (60. Tydlačka, 67. Woloczij, 92. Krist).

TJ Sokol Valašská Polanka: Zrník – Punčochář, Zbranek, Adámek Ondřej, Adámek Stanislav – Ondra, Maček Filip, Baran, Chuchma, Kovalčík – Tomšů. (70. Daněk, Žídek, 81. Novák, 84. Šafařík).

Komentář
 
 
 

Utkání přineslo první brankovou příležitost až ve druhé desetiminutovce. Domácí zahrávali standardní situaci a Blažek poslal dlouhý centr na Petřvalského, ten však nedokázal přesně zamířit a branku Polanky minul. Hosté se prosadili z první vážnější příležitosti. K trestnému kopu se postavil Kovalčík a našel hlavičku Jana Tomšů, který otevřel skóre. Podlesí následně zlepšilo pohyb. Ve 31. minutě měl blízko ke srovnání domácí Pavel Blažek, jehož dalekonosná rána se od horní tyče polanské brany odrazila na brankovou čáru a ke štěstí hostům ne zapadla do sítě. Jenže z rohového kopu už Polančané inkasovali, když přesnou hlavičku předvedl Radim Blažek. Valašská Polanka si mohla vzít vedení zpět ve 40. minutě, Chuchma vybídl ke druhé trefě Jana Tomšů, jeho tutovou příležitost však pohotovým zákrokem zastavil domácí brankář Maleňák. V samotném závěru první půle ještě zahrozila domácí dvojice Adzima s Nosálkem, druhý jmenovaný však nezamířil přesně. 


Druhá půle byla znovu ve znamení bojovného fotbalu. Klíčový okamžik se odehrál v 63. minutě, kdy byl nedovoleně zastaven Tomšů a rozhodčí nařídil penaltu pro hosty ze Vsetínska. K pokutovému kopu se postavil Michal Baran a podařilo se mu prostřelit Maleňáka. Podlesí se snažilo najít odpověď, ale obrana hostů v čele se Zrníkem nepustila domácí do tutové příležitosti. Za Zmínku stojí akce Pavla Blažka, který poslal přihrávku do volného prostoru, kam si zběhl Tydlačka, ale branku minul. Naopak rozhodující slovo měl na kopačce Šafařík, který mohl využít smolného zpracování domácích hráčů Petřvalského a Holčáka, na branku Podlesí postupoval zcela osamocen, nakonec se snažil využít možnost vylepšit pozici pro svého spoluhráče Daňka, ale finální přihrávka mu nevyšla. Mrzet jej to však nemuselo, Polančané na hřišti v Podlesí ustáli vypjatý závěr a domů si odvezli z předměstí Valašského Meziříčí všechny body. 

Aktuální utkání
Muži A | neděle 12.05.2024, 16:30
21. kolo
1:3
Valašská Polanka - Kateřinice
 
Muži A | neděle 19.05.2024, 17:00
22. kolo
VS.
Horní Lideč - Valašská Polanka
 
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS