Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Polančané v Horní Lidči smazali dvoubrankové manko a vezou si domů bodový zisk

29.04.2023 | Jan Tajzler

Fotbalisté Valašské Polanky v sobotu 29. dubna vyrazili netradičně vlakem na půdu soupeře. Jejich cesta vedla k derby do Horní Lidče, kde se svěřenci trenéra Beňa snažili potvrdit domácí triumf nad Vidčem. Horní Lideč v úvodu utkání předvedla Polančanům lekci z produktivity. Polančané se ale nezalekli a do první půle skóre srovnali. I v oslabení se ve druhé půli povedlo hráčům v červených dresech skóre otočit a srdnatě bránit závěrečnou aktivitu domácích. Nakonec se však domácím podařilo vyrovnat a stejně jako na podzim i v jarní odvetě skončilo derby nerozhodným výsledkem. 

20. kolo | sobota 29.04.2023, 16:00 | Horní Lideč
 

TJ Horní Lideč - TJ Sokol Valašská Polanka

3:3

2:2

Branky: Surovec, Tkadlec, Vaněk – Baran, Tomšů, Maček Filip. 

Žluté karty: Tkadlec, Vaněk, Abík – Zbranek, Maček Filip. 

Červené karty: Zbranek. 

Rozhodčí: Večeřa – Bartoň, Ševčík. 

Diváci: 160

TJ Horní Lideč: Kubín - Krliš, Surovec, Šerý, Liška, Seidl, Sporek, Chovanec, Vaněk, Abík, Tkadlec. (8. Ščotka).

TJ Sokol Valašská Polanka: Zrník – Punčochář, Zbranek, Adámek Ondřej, Adámek Stanislav – Ondra, Kovalčík, Baran, Maček Filip – Daněk, Tomšů. (56. Žídek, 72. Březovják, 77. Šafařík).

Komentář
 
 
 

První poločas derby mezi Horní Lidčí a Valašskou Polankou nabídl fanouškům hned čtyři přesné trefy. Nejprve slavil domácí tým, který dokázal hostům udělit lekci z produktivity. Horní Lideč se dostala poprvé na útočnou polovinu ve 12. minutě, střelu Tkadlece polanská obrana ještě vyrazila, ale na odražený míč si naběhl Surovec a přesně zamířil. Polančané mohli odpovědět v 17. minutě, kdy demontovali obranu domácího celku, Horní Lideč však měla velké štěstí, že rozhodčí Večera neodpískal hru rukou v pokutovém území a polanskému útočníkovi Tomšů tak v této chvíli zbyly pouze oči pro pláč. Následně se domácí prosadili podruhé v utkání. Centrovaný míč Kliše dokázal do polanské branky usměrnit Tkadlec. 


Polančané ale neházeli flintu do žita a postupně si na širokém hřišti v Horní Lidči tvořili převahu. Tu zužitkovali ve 24. minutě, kdy přihrávku Filipa Mačka dokonale zužitkoval Michal Baran a prostřelil Kubína. Vyrovnání se dostavilo ve 28. minutě, centrovaný míč usměrnil za Kubína Jan Tomšů. 

Po výměně stran byl hlavní rozhodčí Večera nekompromisní k námitkám polanského obránce Zbranka, kterému udělil druhou žlutou kartu v utkání, to znamenalo přesilovou hru pro Horní Lideč. Polančané však i v oslabení byli aktivnějším týmem a euforie hostujících fanoušků dosáhla vrcholu v 71. minutě, kdy skóre otočil polanský kapitán Filip Maček. Domácí následně byli nuceni hru otevřít, ale Polančané srdnatě vzdorovali. Rozhodčí Večeřa však v 90. minutě podruhé v utkání přehlédl hru rukou v podání domácího hráče a díky tomu se zrodila akce, na jejímž konci byl Jan Vaněk a vyrovnal na 3:3. Stejně jako v podzimní části tak i na jaře se body mezi celky Horní Lidče a Valašské Polanky dělily. 

Aktuální utkání
Muži A | neděle 12.05.2024, 16:30
21. kolo
1:3
Valašská Polanka - Kateřinice
 
Muži A | neděle 19.05.2024, 17:00
22. kolo
VS.
Horní Lideč - Valašská Polanka
 
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS