Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Oslabení Polančané podlehli Lidečku, obnovené derby rozhodla jediná branka

27.08.2023 | Jan Tajzler

Tým Valašské Polanky cestoval po pěti letech na půdu tradičního rivala do Lidečka. Zde se Martin Filgas musel obejít už bez šesti hráčů základní sestavy, to když se marodka podstatně rozšířila po posledním domácím utkání s Viganticemi. Na pomoc přispěchali zkušení borci z aktivních záloh. Angažovat se podařilo i Karla Sívka z Dolní Bečvy. Derby rozhodla nakonec jediná branka, Polančanům se v Lidečku nedařilo tvořit a do šancí se prakticky nedostávali. Věřme, že do příštího kola se marodka alespoň částečně vyprázdní. 

4. kolo | neděle 27.08.2023, 16:30 | Lidečko
 

SK Lidečko - TJ Sokol Valašská Polanka

1:0

1:0

Branky: Ryza Dominik. 

Žluté karty: Filgas Martin. 

Rozhodčí: Ševčík – Bartoň, Fojtů. 

Delegát svazu: Filípek. 

Diváci: 462

SK Lidečko: Hyžák – Hruboň, Buček, Číž Martin, Ryza Vojtěch, Číž Aleš, Fusek Jiří, Ryza Dominik, Fusek Filip, Filák, Satin. (59. Juříčka, Gargulák, 90. Zádropa).

TJ Sokol Valašská Polanka: Zrník – Žídek, Punčochář, Zicha, Malík – Chuchma, Šafařík, Baran, Kovalčík, Novák – Tomšů. (46. Trčka Roman, Sívek, 57. Trčka Lukáš, 70. Řezníček, 79. Daněk).

Komentář
 
 
 

Lidečko začalo na domácí půdě aktivně a odměnou jim byla penalta ze 4. minuty, ke které se postavil brankář Roman Hyžák, svého kolegu v brance Valašské Polanky nepřekonal, trefil břevno. Polančanům však tento vykřičník nepomohl, naopak v 8. minutě nejprve po rohovém kopu znovu hlavičkoval do břevna Aleš Číž, ovšem záhy už se domácí radovali. Po rohovém kopu zůstal zcela nepokrytý Dominik Ryza a otevřel skóre. Polančané se do vážnější příležitosti dostali až ve 25. minutě, ale jejich kombinaci přerušil rukou domácí obránce, rozhodčí však penaltu nenařídil. Další slibná souhra hostů byla předvedena ve 31. minutě, Chuchma poslal míč na Tomšů, ten pak na dvacítce připravil pozici pro Nováka, jehož střela však těsně míjela Hyžákovu svatyni. Lidečko mohlo na rozdíl dvou branek odskočit ve 35. minutě, trestný kop Filáka se snažil usměrnit Vojtěch Ryza, na brankové čáře ale včas zasáhl bránící Punčochář a před odchodem do šaten se skóre neměnilo. 


Po výměně stran Polančané přeci jen trochu ožili, blízko vyrovnání byl po kombinaci Chuchmy se Sívkem Tomšů, ale zakončení mu na malém vápně nesedlo. Aleš Číž si pak zpracoval centr od Bučka a nebezpečně vypálil, mířil však nad branku Polanky. Následně mohli Polančané jednobrankové manko smazat, Baran poslal balon Sívkovi, který mířil na bližší tyč z pravé strany, domácí podržel pohotovým zákrokem brankář Hyžáka. Zbytek utkání se nesl ve snaze Polančanů najít skulinky v propracované defenzívě domácího celku, ale Lidečko nepřipustilo vážnější ohrožení brankáře Hyžáka. Naopak domácí mohli pomýšlet na navýšení náskoku, znovu byl v několika slibných pozicích Číž, ale proti Polančanům mu nebylo přáno. Tři body z obnoveného derby tak nakonec bralo díky jedné přesně trefě Lidečko. 

Aktuální utkání
Muži A | sobota 06.04.2024, 15:30
16. kolo
5:1
Vigantice - Valašská Polanka
 
Muži A | neděle 21.04.2024, 16:00
18. kolo
VS.
Podlesí - Valašská Polanka
 
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS