Přípravka si z finálového turnaje přivezla třetí místo.

16.06.2014 | Marek Juhaňák

Na finálový turnaj měly postoupit pouze týmy z prvních míst, Dolní Bečva se ale kvůli pouti turnaje zřekla tak?e OFS Vsetín k Ratiboři a Juřince přidali Valašské Meziříčí, Vidče, VKK a Val.Polanku. V předkole si to o postup rozdaly Val.Mez - Vidče a Val.Polana - VKK. Hrálo se 2X20 min.

Valašská Polanka - VKK 5:3  (1:0)

První půle byla velmi vyrovnaná, Karlovičtí hlavně spoléhali na šikovného Štulera kterého ale dobře pokryla Hanka Lišková. Polančané otevřeli skore zápasu zásluhou Davida ?ídka.Ve druhé půli přidal druhou branku Petr Mikuš ale Karlovičtí zanedlouho sní?ili. Pak Polančané opět dvěma brankami odskočili, Karlovičtí u? před koncem jen korigovali skore. Petr Mikuš vstřelil tři branky,po jedné přidali David ?ídek a Jonáš Šafařík. V soubě?ně hraném utkání Val.Mez porazil Vidče 4:3.

Juřinka - Valašská Polanka 5:2  (4:1)

V boji o finále Polančané totálně zaspali úvod zápasu a Juřince zápas usnadnili. Za rychlého vedení 3:0 za Polanku sní?il David ?ídek. Poslední slovo v první půli měla stejně Juřinka. Ve druhé půli Polančané zlepšili hru a stále častěji okupovali branku Juřinky. O sní?ení se postaral Petr Mikuš. Další branku u? se Polančanům přes dobře organizovanou obranu Juřinky nepodařilo vstřelit. Výhru pečetil nejlepší hráč Juřinky Cacek. Ve druhé semifinále domácí Ratiboř porazila Val Mez.4:1.

O 3. místo Valašská Polanka - Valašské Meziříčí 5:4  (2:4)

Zápas s infarktovým závěrem opět lépe začli hráči Val.Mezu, kdy? u? ve 12. minutě vedli 3:0. Polančané působili bezradným dojmem a kupili jednu chybu za druhou. V 16. minutě se po střele Mikuše objevil na správném místě Matěj Kovář a dorá?kou sní?il, 1:3. Co naplat kdy?  hned po rozehrání Polančané inkasovali lacinou čtvrtou branku! Jiskřičku naděje vykřesal pro Polančany v poslední minutě první půle Matěj Kovář, kdy? dorazil přímý kop Mikuše za záda brankáře Val.Mezu, 2:4. Ve druhé půli Polančané přidali na obrátkách a za podpory všech rodičů a početného publika  dokázali srovnat. Napřed ve 22. minutě sní?il Mikuš a ve 32. Mikuš po rohu Šafaříka srovnal skore 4:4! Val.Mez ale taky řádně zatápěl Polanské obraně, Dorňák ale skvělými zákrkoky dr?el Polančany nad vodou. Břevno za ním zvonilo dokonce třikrát!!! Ve 34. minutě se Polančanům podařilo opět po rohovém kopu strhnout vedení na svoji stranu,úspěšným střelcem a hrdinou zápasu se stal Petr Mikuš. Poslední minuty byly pro Polančany tě?ké, jistý Kuba Dorňák u? ale za svá záda nic nepustil a nemo?né se stalo skutečností kdy? Polančané doslova vydřeli vítězství a mohli tak nad hlavu zvednout pohár za třetí místo. Petr Mikuš 3, Matěj Kovář 2 - Adam Juřík 3, Janyčka 1.

Ve finálovém střetnutí po vyrovnané prní půli zvítězila Juřinka nad Ratiboří 10:4.

Sestava Polanky: Jakub Dorňák, Viktorie Zemánková, Hana Lišková, Petr Mikuš, David ?ídek, Jonáš Šafařík

Střídali: Vojtěch Zemánek, Natálie Bělašková, Michal Dorňák, Matěj Kovář, Adam Chrenčík, Jiří Daněk.

Muži A | neděle 05.05.2024, 16:30
Dolní Bečva - Valašská Polanka