Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Polančané se vrací na bodovou vlnu, o vítězství nad Vidčem rozhodli ve druhé půli

23.04.2023 | Jan Tajzler

Po týdnu se fotbalisté Valašské Polanky připravili na druhý domácí zápas v řadě. Znovu na jih Valašska přicestoval tým z Rožnovska - Vidče. Domácí toužili soupeři oplatit porážku z podzimní části a začali velmi aktivně. Soupeř však udeřil jako první, rychlou odpověď však zaznamenal Tomáš Chuchma. Herní převahu nakonec Polančané zužitkovali ve druhé půli a na domácím hřišti získali všechny body. Premiérovou trefu v polanském dresu oslavil obránce Libor Punčochář, jehož branka se nakonec ukázala jako vítězná. 

19. kolo | neděle 23.04.2023, 16:00 | Valašská Polanka
 

TJ Sokol Valašská Polanka - TJ Vidče

4:1

1:1

Branky: Chuchma, Punčochář, Kovalčík, Baran – Šimša. 

Žluté karty: Drda, Špůrek. 

Rozhodčí: Zicháček – Hrubý, Dospěl. 

Diváci: 180

TJ Sokol Valašská Polanka: Zrník – Zbranek, Punčochář, Adámek Ondřej, Adámek Stanislav – Ondra, Kovalčík, Baran, Chuchma, Maček Filip – Tomšů. (70. Šafařík, 77. Březovják, Žídek, 79. Daněk, Novák).

TJ Vidče: Petružela – Šimša, Drda Milan, Petružela, Špůrek, Drda Pavel, Mičkal, Cáb, Heryán, Fryšera. (50. Zubík, 70. Jurča, 73. Basel, Pavlíček).

Komentář
 
 
 

Polančané se snažili na soupeře z Rožnovska nastoupit aktivně, již ve 2. minutě zahrozil po individuální akci Kovalčík, brankář Petružela jeho koncovku vyrazil. Vidče se dostalo poprvé na útočnou polovinu hřiště v 7. minutě a hned slavilo, když se domácí obrana prezentovala trestuhodným zaváháním v rozehrávce a toho využil s pomocí tyče Šimša. Radost hostů však netrvala dlouho, v 10. minutě obstaral vyrovnání aktivních domácích Tomáš Chuchma, když se po přihrávce Kovalčíka dostal před Petruželu, neukvapil se, hostujícího brankáře nejprve obešel, aby si pak ještě pozici vylepšil a chladnokrevně zavěsil. V následujících minutách aktivita polanského týmu opadla, ale ani hosté se dopředu příliš nehnali. Ve zbytku druhé půle stála za zmínku snad jen střela z otočky, kterou ve 41. minutě vyslal Chuchma, tentokrát však zamířil mimo. 


Po výměně stran se přeci jen projevila vyšší touha domácího celku po tříbodovém zisku. Polančané znovu na soupeře nastoupili. Ve 48. minutě hosty ještě podržel brankář Petružela, když zastavil souhru Tomšů s Baranem, ale v 55. minutě už se jen bezmocně ohlížel za zády, když přihrávku Kovalčíka na vzdálenější tyč dokonale zužitkoval domácí zadák Libor Punčochář. O minutu později domácí udeřili znovu. Ondřej Adámek centroval míč do předbrankového prostoru, kde měla obrana Vidče velké zmatky a z toho těžil Šimon Kovalčík, který zavěsil pod horní tyč. Od této chvíle už bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo. Povzbuzení Polančané si tvořili další slibné příležitosti a v 69. minutě slavili počtvrté. Rychlý brejk vedl Kovalčík a přes Tomšů uvolnil Michala Barana, domácí založník pak zamířil přesně na vzdálenější tyč. Valašská Polanka tak oplatila Vidči porážku z podzimu a na domácí půdě si ponechala všechny body. 

Aktuální utkání
Muži A | neděle 12.05.2024, 16:30
21. kolo
1:3
Valašská Polanka - Kateřinice
 
Muži A | neděle 19.05.2024, 17:00
22. kolo
VS.
Horní Lideč - Valašská Polanka
 
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS