Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Drama se šťastným koncem! Polančané v domácí premiéře berou všechny body

16.08.2023 | Jan Tajzler

Dohrávka 1. kola přinesla v netradičním středečním termínu atraktivní podívanou. Zprvu se zdálo, že ve Valašské Polance uvidí fanoušci bojovný fotbal, ale domácí nakonec díky trefě do šatny vedli po poločase o dvě branky. Juřinka však nic nezabalila. Druhá půle dostala zápletku, kterou nikdo nečekal. Nakonec však vše dobře dopadlo pro domácí fanoušky a především hráče. Soutěžní premiéru si v polanském dresu odbyl mladíček Vojtěch Gabko, první trefu po přestupu do Polanky a to doslova ukázkovou obstaral Břetislav Zicha a hrdinou v závěru byl borec, který se do sestavy vrátil po jednoroční odmlce. 

1. kolo | středa 16.08.2023, 17:00 | Valašská Polanka
 

TJ Sokol Valašská Polanka - TJ Juřinka

3:2

2:0

Branky: Zicha, Baran, Trčka R. – Grygařík, Vavřík. 

Žluté karty: Daněk – Smolka, Paťava, Lukáš, Grygařík. 

Červené karty: Vavřík. 

Rozhodčí: Zubek – Valchař, Kýr. 

Delegát svazu: Daněk. 

Diváci: 120

TJ Sokol Valašská Polanka: Novák M. – Adámek S., Punčochář, Zicha, Žídek – Maček F., Zbranek, Baran, Daněk, Kovalčík – Tomšů. (61. Gabko, Novák, 78. Malík, 88. Trčka R.)

TJ Juřinka: Holáň – Nejedlý, Grygařík, Lukáš, Zlámal, Petrů, Plesník, Paťava, Macíček, Vavřík, Smolka. (59 Šeliga, 66. Slovák, 80. Kundrát, Topič).

Komentář
 
 
 

První minuty přinesly spíš bojovný fotbal bez vážnějších brankových situací na obou stranách. První vzrušení obstaral před polanskou brankou Grygařík, když se nadvakrát snažil přesně hlavičkovat, ale domácí obrana závar ustála. Ve 26. minutě zahrozil z větší vzdálenosti domácí zadák Stanislav Adámek a přinutil brankáře Holáně k pohotovému zákroku. Skóre otevřeli ve 31. minutě Polančané. K trestnému kopu se ze vzdálenosti cca 30m postavil Břetislav Zicha a ukázkově vymetl pravý růžek hostující svatyně. 


Za hosty se snažil vyrovnat Petrů, jeho snaha překvapit Nováka z rohu se však svezla po horní tyči polanské branky. Pak mohl ve 40. minutě po individuální akci navýšit náskok domácích Kovalčík, branku ale těsně minul. Polančané se radovali podruhé těsně před odchodem do šaten, Stanislav Adámek zavezl míč po pravé straně a před branku doslova na zlatém podnose připravil trefu pro Michala Barana. 

Po výměně stran připravil hostující Petrů příležitost Vavříkovi, ale tomu volej nesedla a branku Nováka přestřelil. Polančané pak měli několik slibných příležitostí, aby odskočili do tříbrankového trháku. Tomšů měl po výzvách svých spoluhráčů tři slibné příležitosti, ale ani jedna neskončila za zády brankář Holáně. Polančany mohly neproměněné příležitosti mrzet. V 69. minutě obstaral první varování po výzvě od Lukáše Petrů, který orazítkoval horní tyč. V 77. minutě už ale snaha Juřinky nesla ovoce, když Grygařík s pomocí teče domácího zadáka propálil Nováka. Pak mohl Polančany uklidnit Kovalčík, ale jeho individuální akce tentokrát skončila zákrokem Holáně. 

Juřinka byla v laufu a dočkala se vyrovnání, Vavřík naplnil svou pověst kanonýra, natáhl si míč do střelecké pozice a trefil přesně. Další motivace Juřinky ale vedla k problémům, když Vavřík podruhé v utkání obdržel žlutou kartu a hosty z předměstí Valašského Meziříčí oslabil. Polančané rozpoutali závěrečný tlak, který nakonec v nastavení přinesl rozdílovou a vítěznou branku, Trestný kop v podání Jiřího Nováka usměrnil za záda Holáně Roman Trčka, který nastoupil do hry až v 88. minutě. Valašská Polanka tak nakonec Juřinku udolala 3:2. 

Aktuální utkání
Muži A | neděle 12.05.2024, 16:30
21. kolo
1:3
Valašská Polanka - Kateřinice
 
Muži A | neděle 19.05.2024, 17:00
22. kolo
VS.
Horní Lideč - Valašská Polanka
 
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS