A-tým: Polančané zvítězili potřetí v řadě, odnesl to Prlov

21.08.2016 | Jan Tajzler

Již ve 3. kole los přisoudil polanským fotbalistům souseda z Prlova. Atraktivní derby přilákalo do Valašské Polanky nad 250 diváků. Domácí tým začal velmi aktivně, ale branky z úvodní náporu nevytěžil. Trpělivá hra však přinesla Polančanům růže v půli druhé, kdy rozhodl Filip Maček. Tým trenéra Hajdy je tak i po 3. kole nadále stoprocentní, příští týden zajíždí na horkou půdu do Prostřední Bečvy.

3. kolo | neděle 21.08.2016, 17:30 | Valašská Polanka

TJ Sokol Valašská Polanka - Partyzán Prlov

Branky: Maček F.

Žluté karty: Juráň – Šafařík, Maček F.

Rozhodčí: Mikoška - Škrobák, Václavík.

Diváci: 250

TJ Sokol Valašská Polanka: Srba – Trčka Roman, Šafařík, Adámek Ondřej, Adámek Stanislav – Maček Filip, Ondra David, Novák, Baran, Maček David – Daněk L.

Partyzán Prlov: Zvonek – Fila, Františák, Sochora, Hajda, Sláčik, Šťastný, Trlica, Zicha, Pilčík, Juráň.

Komentář

Polanský tým se snažil na soupeře z Prlova vletět a bleskově obsadil útočnou polovinu hřiště. V 5. minutě rozhodili prlovskou obranu David Maček s Michalem Baranem, když se do zakončení dostal prvně jmenovaný, Zvonek si však místo u tyče pohlídal. O tři minuty později se k trestnému kopu postavil Novák, jeho střela měla potřebnou razanci, ale postrádala přesnost. Největší šance domácích v první půli přišla ve 14. minutě, Novák centroval přesně na hlavičku Davida Mačka a Zvonek měl obrovské štěstí, že hlavička polanského útočníka jej trefila. Po dvaceti minutách polanský tlak ustoupil a do hry se dostali i hosté. Ve 22. minutě vypálil z 25m Františák, jeho střela byla ještě tečovaná a jen těsně minula tyč. Prlov se spoléhal hlavně na brejkové situace a jedna taková přišla ve 31. minutě, střela Šťastného však připraveného brankáře Srbu nemohla rozhodit. Prlov však přitlači, ve 34. minutě Hajda dokázal v souboji s Ondřejem Adámkem projít do malého vápna a z ostrého úhlu zkoušel míč propasírovat za záda brankáře Srby, ten však vyrazil, to bylo také poslední, co Hajdovi polanský obránce Ondřej Adámek povolil. Ještě ve 37. minutě hlavičkoval z rohového kopu Sochora, radost z branky mu překazilo natrefené břevno.

Polančané nastoupili do druhé půle odhodlaně a tentokrát už Prlov příliš do hry nepouštěli. Domácí se snažili hrát trpělivě, nadále kombinovali na útočné půli a hledali cestičky vedoucí ke vstřelení kýžené branky. Dobrou pozici umožnil Prlov v 64. minutě Novákovi, ten vypálil opět prudkou střelu, která jen těsně minula horní pravý růžek Zvonkovy brány. Radost Valašské Polanky se přeci jen dostavila, psala se 73. minuta, Polančané rozebrali obranu Prlova a Michal Baran poslal míč Filipu Mačkovi, jenž v tváří v tvář Zvonkovi nedal prlovskému brankáři šanci. Prlov se snažil o závěrečný nápor, ale pozorná obrana domácích nepovolovala ohrožení Srbovy svatyně. Na závěr se ještě strhla mela, kterou zapříčinil nesmyslným oplácením hostující obránce Trlica, to už však Polančany nerozdhodilo, derby znovu vyhráli a jsou stoprocentní, naopak Prlov nadále čeká na první branku i na první bod v novém soutěžním ročníku.

Ohlasy

Karel Hajda (trenér Valašská Polanka): Trpělivost dnes přináší ovoce a my jsme dnes trpěliví byli. Ve druhém poločase se do tutové šance dostal Filip Maček a vstřelenou brankou dnes potvrdil, že byl našim nejlepším hráčem. Ovšem měli jsme i na ostatních postech vyrovnané výkony, Prlov však na některých postech propadával, výborně zahrál i Ondřej Adámek, jenž nepustil Hajdu do hry.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu