Polančané doma neskórovali, série proher se natahuje

27.09.2020 | Marek Juhaňák

Valašskou Polanku i nadále trápí koncovka, což se opět projevilo v domácím střetnutí s Morkovicemi. Polančané své šance nevyužili a proti soupeři z Hané podlehli nejtěsnějším možným rozdílem. Bodové manko na odpoutání se z chvostu tabulky je nadále dvoubodové, Polančané budou o jeho smazání usilovat příští sobotu na půdě Holešova.

8. kolo | sobota 26.09.2020, 15:30 | Valašská Polanka

TJ Sokol Valašská Polanka - FC Morkovice

Branky: Berky

Žluté karty: Ondra, Adámek O. – Kapounek, Maticz.

Rozhodčí: Zpěvák – Schnürmacher, Štipčák.

Diváci: 49

TJ Sokol Valašská Polanka: Kolínek – Trčka Roman, Smýkal, Maček F., Adámek O., Novák, Baran Martin, Kovalčík, Ondra, Adámek S., Štrbík. (58. Maček D., 63. Daněk, 74. Zbranek, 85. Řezníček).

FC Morkovice: Jarka – Handl, Večerka, Jablunka, Košárek, Kaspounek, Oplt, Judas, Pospíšil, Maticz, Berky. (59. Knap, 66. Štajs, 74. Zápařka).

Komentář

Domácím vyšel úvod zápasu, hned v první minutě postupoval Smýkal na branku hostů, zastavil ho ovšem praporek pomezního. Na druhé straně hasil nedorozumění Adámka s Kolínkem Roman Trčka. Ve 4. minutě rozjel Kovalčík akci  na Nováka, Smýkalovu střelu vyrazil Jarka na roh. Z následného rohu pálil nejprve Novák a po něm Stanislav Adámek, ani jeden ale neprostřelil hradbu těl před sebou a hostující obrana odvrátila míč na roh. V 6. minutě centroval Stanislav Adámek na Smýkala, tomu v poslední chvíli odkopl hostující obránce míč na roh. Z následného rohu hosty opět podržel Jarka, když Novákovu střelu vytěsnil na roh!V 15. minutě prošel Šimon Kovalčík od půlky hřiště, jeho dělovka ale skončila vysoko nad brankou hostů. Blízko k brance byl o chvilku později Martin Štrbík, jeho sólo ale Jarka včasným vyběhnutím zmařil! Otřepané nedáš, dostaneš platilo v Polance i tentokrát. Hosté z ojedinělého útoku vstřelili vedoucí branku, když Kolínka prostřelil na bližší tyč Lukáš Berky, 0:1.  Tato branka jakoby domácí na dlouhé minuty zmrazila a hosté vyrovnali hru v poli. Až ve 38. minutě se do další šance vydal Stanislav Adámek, jeho únik po pravém křídle hostující obrana zblokovala na roh. Z rohu hlavičkoval domácí kapitán Filip Maček nad branku hostů. Poslední šanci v první půli rozjel Šimon Kovalčík na Stanislava Adámka, jeho centr ale skončil v zámezí.

Druhý poločas začali domácí opět aktivně, v 50. minutě Smýkal  šikovně prostrčil míč na Kovalčíka, jeho střela skončila těsně vedle! O chvilku později centroval Stanislav Adámek na hlavu Smýkala, jeho hlavička ale skončila vedle branky hostů. V 63. minutě se ozvali i hosté, Kolínek vytěsnil tvrdou střelu na roh. Další šanci hostů měl na kopačce Knap, Kolínek stál opět na svém místě. V poslední desetiminutovce dostali domácí míč za brankovou čáru, proti byl ovšem praporek pomezního! Hosté už si závěr utkání zkušeně pohlídali a z Polanky si odvezli velmi cenné tři body.

Muži A | neděle 05.05.2024, 16:30
Dolní Bečva - Valašská Polanka