A-tým: Úspěšný vstup do sezony

08.08.2016 | Jan Tajzler

Muži Valašské Polanky zahájili v neděli 7. srpna nový soutěžní ročník 2016/2017. V 1. kole přisoudil los našemu týmu domácí utkání se Lhotou u Vsetína. Polančané byli po většinu utkání aktivnějším týmem a hostovi ze Lhoty u Vsetína toho příliš nedovolil, výsledkem bylo vítězství 2:0. Obnovenou premiéru si v brance odbyl Šimon Srba, kterou oslavil vychytanou nulou. Za Polančany nastoupil do soutěžního utkání také Josef Maršálek a Martin Filgas z nově vzniklého B-týmu.

1. kolo | neděle 07.08.2016, 17:30 | Valašská Polanka

TJ Sokol Valašská Polanka - FC Lhota u Vsetína

Branky: Řezníček, Novák

Žluté karty: Maček F., Adámek O., Maček D.

Rozhodčí: Dokoupil – Kovařčík, Fusek Josef (N)

Diváci: 200

TJ Sokol Valašská Polanka: Srba – Trčka Roman, Šafařík, Adámek Stanislav, Adámek Ondřej – Maček Filip, Ondra David, Baran, Novák, Maček David – Řezníček. Filgas Martin 48., Daněk Lukáš 66., Zbranek 87., Maršálek 88.

FC Lhota u Vsetína: Florián – Urban, Blažek, Jakubo, Vojtíšek, Karlík, Lukáč, Orság, Vráblík, Zgarba, Zeták. Doležel 53., Jančina 69., Goláň 79.

Komentář

Domácí tým začal velmi aktivně, Polančanů bylo plné hřiště a také v osobních soubojích byli svěřenci trenéra Hajdy úspěšní. Tyto faktory vytvořily převahu domácího celku. Do slibných příležitostí se nejprve dostal David Maček, ve 12. minutě branku minul, o chvíli později se snažil brankáře Floriána nachytat střelou z ostrého úhlu, ale rozvlnil pouze boční síť. Domácí tým nadále tvořil útočné akce, ale k otevření skóre chyběl aktivním Polančanům vždy krok navíc. Úspěch se však dostavil ve 22. minutě, k trestnému kopu si míč postavil Šafařík a nádherným balonem našel hlavičku Jiřího Řezníčka, jen zamířil míč k tyči a nedal Florianovi šanci. Domácí chtěli vedení pojistit, ale do konce první půle byla už jejich další snaha marná.

Také úvod druhé půle přinesl větší aktivitu domácích, ale ta postupně upadávala. Lhota chvílemi dokonce vycítila, že by mohla srovnat, ale i když hosté zabrali, nedokázali příliš zaměstnávat brankáře Srbu. Výjimkou byla situace ze 70. minuty, v obraně domácích došlo ke zmatku, který mohl ztrestat Lukáš, jeho tvrdá rána skončila těsně nad Srbovou brankou. Polančané postupně převzali iniciativu zpět a v 84. minutě přišlo rozhodnutí. Na trestný kop se tentokrát nachystal Novák a dokázal překonat brankáře Floriána. Šanci na třetí branku měl v 90. minutě ještě střídající Maršálek, ale Florián už za svá záda nic nepustil. První utkání nové sezony tak Polančané zvládli.

Ohlasy

Karel Hajda (trenér, Valašská Polanka): Nastoupili jsme v ďábelském tempu a čekal jsem, že některým starším hráčům hostí ve druhém poločase dojdou síly. Měli jsme velké nasazení, ale dali jsme jen jednu branku. Ve druhém poločase jsme nebyli tolik trpěliví a prosadili jsme se až po standardní situaci a vydařené střele Nováka z více než dvaceti metrů.

Petr Orság (předseda, Lhota u Vsetína): Byl to pěkný zápas. Polanka se mi jako mladý a běhavý tým líbí, ale my jsme se jim vyrovnali. Mohli jsme si zasloužit za druhý poločas i remízu. Střelám Vráblíka a Vojtíška moc nechybělo.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu