B-tým zabral a v domácím prostředí přejel rezervu Halenkova

31.08.2017 | Marek Juhaňák

Polanská rezerva po zlepšeném výkonu z minulého kola sice body z Nového Hrozenkova nedovezla, doma už se to na třetí pokus povedlo. Domácí posíleni o Adama Zemánka, Ondru Zbranka a Robina Poláka sice jako první inkasovali, pak ale třemi brankami skóre otočili a dovedli zápas do vítězného konce.

6. kolo | neděle 27.08.2017, 10:15

TJ Sokol Valašská Polanka B - TJ Tatran Halenkov

Komentář

Domácí vstoupili do utkání svižněji. Ve 4. minutě unikl po pravé straně Polák, jeho nabídka do vápna byla ovšem  zblokována na roh. V 7. minutě postupoval Jan Filgas sám na Tomana, v rozhodující chvíli si ovšem míč moc předkopl a ten skončil v náruči brankáře. Z následného protiútoku  hosté potvrdili známé pravidlo, nedáš - dostaneš. Obrana nechala volného Pastorka a ten se nemýlil, 0:1. Domácí dokázali vyrovnat ve 13. minutě. Ondra Zbranek prošel přes dva hráče až do vápna hostů, kde jeho nabídkou nepohrdl Vladimír Juřica, 1:1. V další slibné šanci se ocitli domácí ve 22. minutě, Petr Matyáš namazal Zukalovi, ten ale v dobré pozici minul! Na druhé straně to zkoušel Šulák, jeho střela šla jen těsně vedle Zrníkovy branky. Ve 33. minutě už zvedali diváci ruce nad hlavu, Polák přesným centrem našel hlavu Filgase. Jeho hlavička do protipohybu Tomana skončila těsně vedle levé tyče! V poslední pětiminutovce nastal obrat v utkání.Nejprve hlavičkoval Petr Matyáš po rohu do náruče Tomana. Ve 41. minutě vyslal nádhernou kolmici Maršálek na Filgase a ten tváří tvář proti Tomanovi chladnokrevně zavěsil, 2:1. Hned o chvilku později už to bylo 3:1, Zemánek šel důrazně do souboje s Šulákem a z toho vyšel vítězně,3:1.
Do druhé půle domácí prostřídali  a nadále pokračovali v aktivní hře. Své ovoce to přineslo v 62. minutě. Petr Matyáš prošel přes obránce do pokutového území, zde byl ovšem zezadu nedovoleně zastaven a sudí Nuc nařídil pokutový kop. Ten Matyáš s přehledem proměnil,4:1. Pak se řítil sám na branku Halenkova Maršálek, místo zakončení ovšem volil přihrávku na Jana Filgase, který stál v ofsajdovém postavení. O další překonání Tomana se postaral Jan Filgas, jeho chytrý lob ovšem skončil jen na břevně! Následnou dorážku Petra Matyáše vykopli hostující obránci z brankové čáry. Hosté to zkoušeli v 81. minutě na Zrníka střelou z dálky, skóre už se ale do konce zápasu nezměnilo a domácí Tygři si tak připsali první tři body do tabulky.
O další body budou bojovat svěřenci trenéra Kasančíka v sobotu 2.9. na horké půdě v Choryni. Utkání s místní rezervou začne v 16.00 a rozhodovat ho bude pan Křenek.