Premiéra B-týmu pořádně zhořkla, Leskovec odvezl všechny body

17.08.2017 | Marek Juhaňák

Hned v 1. kole na sebe narazili nováčci III. třídy, když rezerva Polanky hostila svého odvěkého rivala z Leskovce. Hosté nastoupili do zápasu s novou posilou, mezi tři tyče se postavil Tomáš Buček. Domácím naopak chyběl špílmachr Martin Filgas. Derby bylo od začátku až do konce hodně emotivní, nechyběly fauly,diskuze ani karty. Nakonec se však radovali bojovnější hosté z Leskovce zásluhou šťastné branky Martina Hromady.

neděle 13.08.2017, 10:15 | Lužná

TJ Sokol Valašská Polanka B - FC Leskovec

Branky: Hromada Martin.

Žluté karty: Zbranek, Maršálek, Hromada Radomír – Pala, Juráň, Vlha Vlastimil.

Rozhodčí: Žmiják – Holub, Rýdel.

Diváci: 113

TJ Sokol Valašská Polanka B: Zrník – Juřica, Šťastný, Maršálek, Hromada, Matyáš Pavel, Zbranek, Smolek, Polák, Matyáš Petr, Filgas Jan. (Filák 76., Kročil 87., Pilčík 87.)

FC Leskovec: Buček – Maček, Vlha Vlastimil, Cedidla Radim, Gerlík, Juráň, Pala, Fojt, Cedidla Vojtěch, Laža, Vlha Martin. (Mikulenka 26., Hromada Martin 46., Martinka 76.)

Komentář

Jako první zahrozil na začátku utkání Jan Filgas, na druhé straně odpověděl v 6. minutě Pala. V 18. minutě si našel odražený míč po centru opět Pala, dorážka skončila ale mimo Zrníkovu branku. Ve 20. minutě to zkoušel na na branku Leskovce Petr Matyáš, Buček byl ale připraven. Ve 34. minutě rozjel slibnou akci Jan Filgas, jeho centr na hlavu Pavla Matyáše zneškodnil skvělým zákrokem Buček. Ve 41. minutě centroval do vápna Maček, následný závar před Zrníkem řešil včasným odkopem Zbranek. Soupeři se tak rozešli do kabin bez branek.

Ve druhé půli se zastřeloval domácí Polák,odraženou střelu poslal ale vysoko nad. V 57. minutě dostal míč do ideální pozice střídající Hromada, Štastný ale včas vypíchl míč na roh. V 62. minutě se mohl mezi střelce zapsat hostující Pala, ve slibné šanci ovšem těsně minul. Další Vlhovu střelu z dálky nádherně vytěsnil Zrník na roh. V 71. minutě přišel možná klíčový okamžik zápasu, Petr Matyáš postupoval od poloviny hřiště sám na branku. Stoperem  Vlhou byl stažen za dres, ovšem tento zákrok byl ohodnocen sudím Žmijákem pouze žlutou kartou! V 74. minutě centroval Jan Filgas na Zukala, ten byl ovšem u míče o krok pozadu a v poslední chvíli Bučkovu branku těsně minul. V 79. minutě přišel šok pro domácí, Smolek ztratil míč na půlící čáře, následný centr odvrátil domácí obránce jen do nabíhajícího Martina Hromady, od kterého se míč odrazil za bezmocného Zrníka, 0:1. Závěr přinesl mohutný tlak Tygrů, v 80. minutě mohl srovnat Pavel Matyáš, míč se ovšem odrazil šťastně od tyče zpět do náručí Bučka! Před koncem podržel hosty opět pohotový Buček, který tentokrát vychytal Petra Matyáše. Hosté z Leskovce si tak v 1. kole odvážejí po bojovném výkonu cenné tři body zásluhou velmi šťastné branky střídajícího Martina Hromady.