Dorost padl v Lidečku

07.09.2014 | Jakub Kolínek

Polanští mladíci odjeli do Lidečka jen v jedenácti lidech. Po vleklém zranění se do sestavy vrátil Pavel Matyáš a připsal si i branku. V průběhu zápasu dokázali Polančané srovnat stav na 2:2, nakonci však obdr?eli ještě dvě branky a Lidečko bralo tři body za vítězství 4:2.

Hned v úvodu zahrozil mladíček v dresu Polanky Martin Daněk, jeho střela z malého vápna šla těsně vedle. Za Lidečko hrozil zejména Liška jeho průniky ale buď zblokovala obrana nebo mířil vedle. V 18. minutě protáhl Maček Nováka střelou z úhlu, z následného rohu hlavičkoval Matyáš těsně nad. Ve 28. hlavičkoval ?ák, taky mířil nad. I domácí kopali sérii rohů, ale obrana Polanky byla pozorná. Ve 29. minutě rozehráli Lidečkovjané rychle aut a osamocený Liška prostřelil Baroše - 1:0. Skóre se navýšilo o šest minut později, Liška zatáhl balon po křídle a jeho centr doklepl Strýček 2:0.

Ve druhém poločase zlepšili Polančané hru, a odměnou jim bylo vyrovnání. V 52. vysunul Zemánek L. Daňka, ten si obhodil obránce a pelášil sám na branku, mířil však vedle. Lidečko odpovědělo hlavičkou Hruboně, šla těsně vedle. V 60. minutě váhal brankář Novák s rozehrávkou, Maček ho obral o míč, nedokázal však trefil poloprázdnou bránu. V 63. minutě Maček pobídl k dalšímu sólu L. Daňka, ten obešel Nováka a sní?il - 2:1. O pár minut později napřáhl z 20 metrů Matyáš a bylo srovnáno - 2:2. Polančané byli na koni a dokonce mohli vsítit třetí branku, to by ale nahrávka Mačka na Daňka musela být kratší. A tak udeřili domácí. V 72. obránci Polanky prohráli souboj, míč se dostal na volného Garguláka a ten Baroše zkušeně obstřelil - 3:2. Pak ještě Baroš reflexivně vyrazil prudkou střelu hlavou po rohu. Poslední slovo měli opět domácí, Hruboň napálil odra?ený míč a stanovil tak konečný stav - 4:2.

Sestava: Baroš - Kovalčík, ?ák, Matyáš, Babica - L. Daněk, Rů?ička, Zemánek, Liška - Maček, M. Daněk

Muži A | neděle 05.05.2024, 16:30
Dolní Bečva - Valašská Polanka