Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
Přípravné zápasy A-týmu: Nevšová – Val. Polanka 4:5 | Val. Polanka – Horní Lideč 3:4 | Val. Polanka – Val. Příkazy 7:2

Roman Kučerňák již není hlavním trenérem A-týmu

02.10.2020 | Klub TJ Sokol

TJ Sokol Valašská Polanka oznamuje skutečnost, že hlavní trenér Roman Kučerňák ukončil spolupráci s naším klubem. Prvotní rozhodnutí vydal Kučerňák již po utkání v Boršicích a potvrdil v aktuálním týdnu. Rozhodnutí Romana Kučerňáka nás mrzí, ale nezbývá nám nic jiného než jej respektovat. Romanovi děkujeme za všechnu práci, kterou pro polanský fotbal odvedl. Tým již při domácím zápase s Morkovicemi vedl Libor Štrbík s Tomášem Chuchmou a tato dvojice zůstane na lavičce týmu minimálně do konce podzimní části. Cílem Sokolu nadále zůstává bojovat o každý bod a zachránit Krajský přebor. Vyjádření Romana Kučerňáka naleznete níže. 

Rozhodnutí opustit Valašskou Polanku je z vaší strany definitivní, případně co vás k němu vedlo? 


Ano, po pěti odehraných kolech jsme měli na kontě 3 body, což je velmi málo, pokud jsme chtěli opravdu myslet na záchranu. Zlom přišel v Boršicích, pro mě to byl duel o záchranu, kde se hrálo o 6 bodů a co se tam stalo mě zlomilo. Došlo mi, že takhle to dál nepůjde. 

Nemyslíte si, že tým opouštíte v nevhodnou chvíli po tom všem co jste tady zažil a co si myslíte, že bude s týmem dál? 

Jediné co mohlo přinést změnu je změna trenéra. Je třeba dát mužstvu nový impuls, začít znova. O víkendu to teď úplně nevyšlo, snad se zadaří v Holešově. Za mě osobně je teď v Polance nejlepší kádr v okrese a celkově hodně talentovaný tým. Kdybych dostal možnost nyní převzít tým Valašské Polanky, neváhal bych ani minutu. Můj čas se však po 3 letech naplnil a je na čase předat štafetu dál, někomu, kdo udělá další krok vpřed. Zůstávám velkým fanouškem Valašské Polanky a přeji všem v klubu jen to nejlepší. Děkuji za krásné 3 roky. 


Roman Kučerňák nastoupil na lavičku polanského A-týmu v roce 2017, kdy vystřídal Karla Hajdu. S týmem se okamžitě usadil na špici I.B třídy, podzimní část ovládl, avšak v jarní části tým i vinou rozsáhle marodky nedokázal sezonu dovést k postupu. To se povedlo o rok později, tentokrát už Polančané drželi konstantní formu a historicky poprvé postoupili do I.A třídy. Zde se Kučerňákovi opět podařilo se svými svěřenci senzačně vyhrát podzimní část, a jelikož situace kolem koronaviru neumožnila odehrát zbývající část sezony, dostali Polančané možnost postoupit do Krajského přeboru. Této nabídky polanský Sokol využil i na apel již bývalého trenéra Kučerňáka. Po šesti odehraných zápasech měli Polančané na kontě 3 body. Poslední utkání vedl Kučerňák při zápase 5. kola v Boršicích, kde Polančané po nadějném vedení 2:0 zápas ztratili a prohráli 2:3. Roman Kučerňák následně z vlastního rozhodnutí ukončil působení ve Valašské Polance. Na jeho místo nyní nastupuje Libor Štrbík ve spolupráci s Tomášem Chuchmou, oba borci vedli již zápas s Morkovicemi. 

 
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 10.10.2020, 15:00
10. kolo
3:2
Valašská Polanka - Napajedla
 
Muži A | Sobota 07.08.2021, 17:00
2. kolo
VS.
Valašská Polanka - Slušovice
 
Aktuální články
Trenér Kapusta hodnotí přípravné utkání s Horní Lidčí

Valašská Polanka má za sebou druhé přípravné utkání před novým soutěžním ročníkem v Krajském přeboru. Na test přicestovalo...

 
Zemřel Pavel Juhaňák, dlouholetý funkcionář Sokolu

S lítostí oznamujeme, že nás v pondělí 28.června 2021 navždy opustil pan Pavel Juhaňák, jenž dlouhá léta působil jako funkcionář...

 
A-tým vstoupí v sobotu do zápasové přípravy

Oficiální start letní přípravy polanského A-týmu proběhl 15. června. Mužstvo se připravuje pod taktovkou nového trenéra Radomíra...

 
Mladší žáci se zapojí do Červnové ligy
 
VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/2021
 
Valašskou Polanku povede z pozice hlavního trenéra Radomír Kapusta
 
Zemřel František Světlík, bývalý polanský hráč a rozhodčí
 
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021!
 
Série proher skončila! Polančané udolali Napajedla
 
V Holešově se překvapení nekonalo, Polančané odjeli s prázdnou
 
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS