Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kanonáda v Ratiboři, Polančané rozhodli již v úvodu

10.09.2018 | Jan Tajzler

Fotbalisté Valašské Polanky pokračovali již pátým soutěžním utkáním znovu na venkovní půdě. Po střeleckém trápení v Semetíně přišel na řadu výjezd do Ratiboře. Svěřenci trenéra Kučerňáka však tentokrát dali zapomenout trápení v koncovce a již v prvních minutách utkání se dostali do dvoubrankového náskoku. Polanský tým měl ,snad až na mírný desetiminutový výpadek ve druhé půli utkání, plně pod kontrolou. Po dvou venkovních utkání v řadě se polanský tým může těšit opět na domácí prostředí, ve kterém v neděli přivítá od 16:00 Hutisko. 

5. kolo | Neděle 09.09.2018, 16:00 | Ratiboř
 

Sokol Ratiboř - TJ Sokol Valašská Polanka

0:6

0:4

Branky: Maček David 2, Maček Filip, Baran, Chuchma, Ondra David. 

Žluté karty: Jakubík – Zbranek. 

Rozhodčí: Pavlica – Kýr, Adámek.

Delegát svazu: Hubal.

Diváci: 130

Sokol Ratiboř: Sedlák – Děckuláček, Ostřanský, Zubík, Černík, Adámek Tomáš, Daněk Štěpán, Machálek, Daňa, Burdík, Bernát. (30. Jakubík, 60. Machala, 82. Makača).

TJ Sokol Valašská Polanka: Kolínek – Trčka Lukáš, Adámek Stanislav, Zbranek – Ondra David, Maček Filip, Filgas Martin, Baran, Maček David – Štrbík, Chuchma. (46. Řezníček, 46. Trochta, 79. Novák)

Komentář
 
 
 

Polančané zahájili utkání tím nejlepším možným způsobem a hned z první útočné akce slavili vedoucí branku. Štrbík si připravil míč na centr, který nasměroval na hlavičku polanského kapitána Filipa Mačka a hostující záložník trefil přesně. Běžela 3. minuta utkání a už to bylo 2:0. Drtivý tlak Polančanů zakončil přesnou střelou David Maček, když se zjevil zcela osamocen před Sedlákem a nedal domácímu brankáři šanci. Polančané pokračovali v aktivním výkonu a Ratiboř byla pod velkým tlakem. Další slibnou příležitost měl ve 12. minutě polanský Chuchma, ale branku těsně přestřelil. Do dalších šancí se dostal také David Maček, ale ve svém dalším úniku tentokrát trefil pouze brankáře Sedláka a krátce na to byla jeho slibná střela sražena na rohový kop. Ve 21. minutě poslal David Ondra přihrávku za obranné linie Ratiboře, zde byl první Štrbík, jenž znovu ukázkově centroval na Davida Mačka, polanský záložník hlavičkoval s odrazem od země a míč zastavila horní tyč ratibořské svatyně. Polančanům se však závěr první půle povedl podobně jako úvod. U zrodu třetí branky byl Michal Baran, jenž navedl míč k zadní lajně, odkud dokázal poslat přesnou přihrávku na Davida Mačka, který už tentokrát trefil přesně a poslal svůj tým do tříbrankového trháku. To ale nebylo vše, ve 45. minutě znovu předvedl své kreativní schopnosti Baran a Chuchmovi doslova naservíroval vynikající pozici, ve které se polanský útočník s trochou nadsázky mohl i brankáře Sedláka zeptat, kam přesně to chce - 0:4. 


Polančané začali aktivně i ve druhé půli, v 55. minutě uvolnil David Maček svého spoluhráče Štrbíka, jenž to zkusil levačkou z ostřejšího úhlu, ale Sedlák byl tentokrát připraven zasáhnout. O deset minut později se znovu zrodila spolupráce, která měla na svědomí úvodní branku utkání, Štrbík znovu hledal hlavičku kapitána Filipa Mačka, ale Sedlák tentokrát Ratiboř podržel. V 67. minutě poslal David Maček přihrávku Řezníčkovi, polanský útočník si naběhl do střelecké pozice a vyslal nebezpečnou ránu, která skončila jen těsně nad bránou. Polanský tým pak zastihl herní výpadek, ale Ratiboř nebyl schopný polanského okénka využít a prakticky Kolínkovu branku neohrozili. V 80. minutě Polančané znovu slavili, pohlednou kombinaci zakončil po přihrávce Štrbíka David Ondra, jenž předvedl čuch na branku a stál na správném místě, odkud už nemohl Sedlákovu bránu minout. V 83. minutě se pak David Ondra podílel na poslední brance v utkání, nádhernou přihrávkou přes šíři domácí poloviny hřiště namazal Davidu Mačkovi, jenž podruhé v utkání trefil přesně k tyči a uzavřel demolici Ratiboře na konečných 6:0. 

Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 15:30
7. kolo
3:2
Boršice - Valašská Polanka
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 15:30
8. kolo
VS.
Valašská Polanka - Morkovice
 
Aktuální články
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS