B-tým zvládl šlágr kola a na domácím hřišti přehrál Police

18.10.2016 | Marek Juhaňák

Pikantní souboj a devět vstřelených branek přineslo nedělní utkání prvního celku tabulky se třetím. Tygři ovládli první poločas, kdy se dostali do tříbrankového vedení. Hosté ve druhé půli snížili, body ale nakonec zůstaly v Lužné díky střídajícímu Markovi Šťastném. Další utkání sehrají Tygři v neděli 23.10 ve Študlově od 14.30.

11. kolo | neděle 16.10.2016, 10:15 | Lužná

TJ Sokol Valašská Polanka B - TJ Police

Branky: Matyáš 2, Šťastný 2, Zemánek, Filgas Jan – Plesník 2, Chvatík.

Žluté karty: Šťastný, Maršálek – Česla, Zimák.

Rozhodčí: Holáň – Františák, Bukáček.

Diváci: 80

TJ Sokol Valašská Polanka B: Ondra Jakub – Hromada, Beňo, Maršálek, Zemánek, Matyáš, Juřica, Smolek, Zbranek, Filgas Martin, Filgas Jan. (Šťastný 62., Lambert 69., Filgas 77.)

TJ Police: Svoboda – Hegar, Vančura, Szabo, Chvatík, Kubín, Mikala, Mikulenka, Česla, Plesník, Surovec. (Hlavica 46., Zimák 67., Pelc 72.)

Komentář

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, nejprve se zastřeloval Matyáš a po něm hlavou Maršálek. V 15. minutě už se Tygři radovali, Zbranek našel krásnou ulicí Matyáše a ten prostřelil Svobodu angličanem na zadní tyč - 1:0. Do další šance vybídl Zemánek Jana Filgase, Svoboda včas vyběhl. Ve 29. minutě předvedli nádhernou souhru Zemánek se Smolkem, ve vápně si několikrát narazili mezi sebou a prvně jmenovaný nadvakrát překonal bezmocného Svobodu - 2:0. Pak to zkoušel na Ondru z otočky Kubín, střela šla ale vedle. Ve 35. minutě přešel přes Beňa Plesník, Ondra dobře zasáhl nohou. Z protiútoku centroval Jan Filgas na Matyáše, zmatek v obraně hostů řešili obránci odkopem z brankové čáry. Ve 37. minutě si tito dva aktéři role vyměnili, za Svobodou zvonila tyč! Jan Filgas se ale nakonec dočkal, ve 41. minutě mu přistál na hlavě rohový kop Martina Filgase a Svoboda byl  krátký - 3:0.
Začátek druhé půle patřil  opět domácím, ve 49. minutě střílel z úhlu Jan Filgas, Svoboda vyboxoval do bezpečí. V 52. minutě se potvrdilo známé nedáš - dostaneš. Juřica našel nadýchaným centrem Jana Filgase, ten koníčkem trefil jen břevno a z následného protiútoku se prosadil Plesník střelou na zadní tyč - 3:1. Odpověď domácích přišla v 61. minutě, Jan Filgas našel volného Matyáše, který si míč v klidu zpracoval na prsa a tvrdou ranou prostřelil Svobodu - 4:1. Hosté se prosadili v 64. minutě, Chvatík vyskočil nejvýše na rohový kop a míč zapadl k tyči Ondrovy svatyně - 4:2. V 66. minutě začal úřadovat střídající Marek Šťastný, který nejprve zužitkoval přihrávku Matyáše střelou k tyči - 5:2. V 72. minutě  se dostal za obranu opět Plesník, a Ondra byl krátký - 5:3. Ondra svou chybu napravil v 79. minutě, když na zadní tyči vychytal Hlavicu! Definitivní tečku přidal v 86. minutě Marek Šťastný, který nádherně přeloboval vyběhnuvšího Svobodu - 6:3. Poličtí při této situaci reklamovali ofsajdové postavení Šťastného, ovšem delegovaný pomezní vyhodnotil tuto situaci ve prospěch domácího útočníka. Poté se více diskutovalo jak hrálo a nic na tom nezměnila ani slovní potyčka Martina Filgase s hostujícím hráčem. A tak frustrovaní hosté odjeli z Lužné s prázdnou.