Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sedmé vítězství v řadě! Odneslo to Vidče

20.10.2019 | Jan Tajzler

Druhý venkovní zápas v řadě čekala na fotbalisty Valašské Polanky v sobotu. Tým trenéra Kučerňáka cestoval opět na Rožnovsko, konkrétně do Vidče. Na místním hřišti se polanský tým prezentoval aktivní hrou, především v prvním poločase utkání a zaslouženě se dočkal vedoucí branky. Ve druhé půli museli Polančané chvíli čelit náporu domácích, kteří ale na Kolínka nevyzráli. Pak už se hostům podařilo navázat na výkony z první půle a Roman Trčka rozhodl o vítězství polanských barev. Valašská Polanka je tak po sobotě na prvním místě tabulky, čeká se však ještě na nedělní zápas Podlesí. Nováček zvítězil posedmé v řadě. 

12. kolo | Sobota 19.10.2019, 14:30 | Vidče
 

TJ Vidče - TJ Sokol Valašská Polanka

0:2

0:1

Branky: Baran, Trčka Roman. 

Žluté karty: Vaculín – Daněk.

Rozhodčí: Zpěvák – Skalický, Toman. 

Diváci: 200

TJ Vidče: Petružela – Dobeš, Křenek, Špůrek, Drda, Mičkal, Nerad, Heryán, Fryšara, Babinec (88. Jurča), Kubját (23. Vaculín), (76). Petružela).

TJ Sokol Valašská Polanka: Kolínek – Adámek Ondřej, Ondra, Trčka Lukáš, Zbranek – Adámek Stanislav, Novák (68. Trčka Roman), Baran (90. Chuchma), Kovalčík, Štrbík – Daněk (52. Maček David).

Komentář
 
 
 

Polančané se ve Vidči snažili od úvodních minut hrát aktivně. Již ve 3. minutě se prezentoval individuální akcí mladíček v polanském dresu Kovalčík, k dokonalosti chyběla razantnější koncovka. Vzápětí se podařilo Ondřeji Adámkovi dostat míč na Daňka, jenž ve slibné střelecké pozici minul. V 7. minutě se Polančanům naskytla možnost standardní situace, ke které se postavil Novák, jeho prudká střela měla oči, ovšem pohotový zákrok předvedl také domácí brankář Petružela. V 10. minutě už ale defenzíva Vidče musela kapitulovat, polanskou akci rozjel Štrbík, jenž si narazil s Baranem, následně se míč před brankou dostal k Daňkovi, který opět vrátil Baranovi a polanský záložník trefil přímo pod horní tyč. Polančané usilovali o navýšení náskoku, ve 22. minutě připravil Štrbík branku na zlatém podnosu Stanislavu Adámkovi, jenže ten trestuhodně z malého vápna přestřelil. Vidče mohlo Polančany ztrestat ve 29. minutě, ke střele se dostal Babinec, mířil do protipohybu brankáře Kolínka, ten se však po míči včas natáhl a svůj tým podržel. Ve 32. minutě centroval znovu Štrbík, tentokrát si vybral hlavičku Barana, tomu se však nepodařilo přesně zaměřit. Ve 43. minutě to střelou z větší vzdálenosti zkusil Lukáš Trčka, Petružela pouze vyrazil a k dorážce se ještě dostal Kovalčík, Vidče však do první půle už neinkasovalo. 


Začátek druhé půle přinesl výpadek ve hře hostů a Vidči se podařilo na chvíli uzamknout hosty na obranné polovině. Z tohoto náporu mohl těžit srovnávací branku Křenek, jeho střelu k tyči vystihl Kolínek. Zlom utkání nastal v 70. minutě, Polančané pomalu ale jistě utahovali smyčku nad domácím týmem. David Maček zavezl míč po křídle a centroval na hlavu Romana Trčky, ten předvedl patřičný důraz a dostal míč za brankovou čáru, čímž rozjásal početnou skupinu polanských fanoušků a potvrdil svou střeleckou formu z posledních utkání. Ránu z milosti mohl ještě v 75. minutě po centru Štrbíka obstarat David Maček, jeho hlavička mířila do branky, ale Petružela už nechtěl navyšovat polanský náskok. Valašská Polanka ve Vidči zvítězila posedmé v řadě a ze dvou venkovních zápasů v řadě slaví plný bodový zisk. 

Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 15:30
7. kolo
3:2
Boršice - Valašská Polanka
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 15:30
8. kolo
VS.
Valašská Polanka - Morkovice
 
Aktuální články
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS