B-tým v Ratiboři zvítězil nejtěsnějším rozdílem a přezimuje na 1. místě

31.10.2016 | Marek Juhaňák

V posledním utkání sezony zajížděla Polanská rezerva do Ratiboře. Jedinou branku v utkání vstřelil Martin Filgas, a zajistil tak export tří bodů do Lužné. Nejlepším hráčem Tygrů byl bezesporu brankář Jakub Ondra, který zneškodnil domácím ty nejvyloženější šance. Mladá rezerva Ratiboře byla Luženským Tygrům vyrovnaným soupeřem, a ne náhodou se pohybuje v horních patrech tabulky.  Jarní část slibuje tuhý boj o první příčku, která zaručuje postup do III. třídy.

2. kolo | pátek 28.10.2016, 14:30 | Ratiboř

Sokol Ratiboř B - TJ Sokol Valašská Polanka B

Branky: Filgas Martin.

Žluté karty: Hlavica, Ostřanský, Mrlina – Maršálek, Zemánek, Juřica.

Červené karty:

Rozhodčí: Dospěl.

Diváci: 90

Sokol Ratiboř B: Procházka – Fojtík Lukáš 98, Musil, Mynařík, Jakubík, Daňa, Fojtík Lukáš 00, Hlavica, Mrlina, Kaňák, Ostřanský. (72. Nguyen).

TJ Sokol Valašská Polanka B: Ondra Jakub – Hromada, Beňo, Maršálek, Zemánek, Matyáš, Juřica, Smolek, Filgas Martin, Filgas Jan, Zukal. (Kročil 46., Šťastný 46., Kovalčík 66., Filák 85., Filgas Radim 90.)

Komentář

Tygři se pustili do svého soupeře hned od začátku, rohový kop zahraný nakrátko namířil Martin Filgas jen do připraveného Procházky. Další souhru jmenovců Filgasů zakončoval Jan volejem těsně  vedle. V 9. minutě se dral do zakončení Jan Filgas, na hranici dvacítky byl ale zastaven nedovoleně, a z přímého kopu překonal Procházku střelou k tyči Martin Filgas - 0:1. Na druhé straně to zkoušel za domácí Ostřanský, jeho střela skončila vedle. Smolařem Tygrů v tomto utkání byl jednoznačně Michal Zukal, dvakrát se ocitl před Procházkou, ale pokaždé ho zradilo zpracování. Potom se zastřeloval domácí Kaňák, jeho projektil si také nenašel cestu mezi tři tyče. Další závar domácích skončil také mimo branku Ondry, a když na druhé straně minul Matyáš, šlo se do šaten za těsného vedení Tygrů.

Do druhé půle naskočili do hry Šťastný s Kročilem. Souhru Smolka s Martinem Filgasem zakončil druhý jmenovaný nad. V 58. minutě zatáhl míč po pravé straně Šťastný, Juřica ale mířil jen do Procházky. Další centr zakončil Šťastný nad Procházkovu bránu. V 62. minutě přišly největší šance domácích, nejprve to zkoušela na Ondru dvojice Fojtík - Jakubík, druhý minul odkrytou branku. Pak Ondra opět skvěle zakročil proti dobře hrajícímu Jakubíkovi, dorážku která volala po brance výborně vytěsnil nohou mimo tři tyče. V 72. minutě domácí vystřídali svého nejlepšího hráče Jakubíka, a domácí tlak pomalu ochabl. Hosté mohli v závěru pojistit výhru, Smolek ale v tutové šanci trestuhodně minul. Vyrovnané utkání tak skončilo nejtěsnějším rozdílem pro Luženské hráče.

Podzimní sezonu zakončila Lužná na prvním místě se ziskem 27 bodů za devět výher a jednu prohru, při skóre 54:15. Druhý Leskovec má stejný počet bodů za devět výher a jednu prohru při skóre 49:11. Závěrem bych chtěl jménem celého mužstva poděkovat hlavně divákům, kteří nás podporovali jak na zápasech doma, ale i venku.