Béčko se ve Študlově poločas trápilo, pak Zuky a spol. předvedli koncert

24.10.2016 | Jan Filgas

Zbývá jediný zápas, aby polanská rezerva přezimovala v tabulce IV. třídy na prvním místě tabulky. Študlov na domácím hřišti bojoval a 45 minut zlobil, ale zlepšený výkon ve druhém poločase rozhodl o tom, že tři body si odvezli hosté.

1. kolo | neděle 23.10.2016, 14:30 | Študlov

TJ Sokol Študlov - TJ Sokol Valašská Polanka B

Branky: Janáč – Filgas Martin 2, Zbranek, Šťastný, Filgas Jan, Zukal, Filák.

Žluté karty: Zukal, Šťastný.

Rozhodčí: Václavík.

Diváci: 46

TJ Sokol Študlov: Jánošík – Buček, Sekula, Janáč, Polách, Číž Roman, Brhel, Čech, Kocourek, Bližňák, Číž Jan.

TJ Sokol Valašská Polanka B: Ondra Jakub – Filgas Jan, Zbranek, Filgas Radim, Matyáš, Juřica, Zukal, Filgas Martin, Smolek, Mišun, Šťastný. (46. Filák, 46. Kročil, 46. Novák)

Komentář

Béčko zajíždělo do Študlova s mírnými obavami. Domácí celek rozhodně podle tabulky neměl být překážkou, značně okleštěná sestava naší rezervy ale přece jen trenéra Štefana Kasančíka nenechala klidným.

Chyběli Pepa Maršálek, Radek Hromada, Rosťa Beňo, Dominik Kovalčík, Adam Zemánek, Kristián Lambert, Josef Baroš ml.

První poločas potvrdil, že absence pěti hráčů základní sestavy se musí projevit. Domácí hráči byli vyrovnaným soupeřem, byli nebezpeční, v útoku hodně běhaví.

Jednu ze šanci se jim podařilo proměnit, David Janáč postupoval sám na Jakuba Ondru a nezaváhal. Hostům v první půli komplikoval snahu o útočné akce silný vítr, spousta kolmých přihrávek byla i vinou vichru tak rychlá, že je útočníci neměli šanci zachytit.

O zlomový moment zápasu se postaral Ondra Zbranek, který těsně před poločasem vyrovnal.

Do druhého poločasu udělali „Pišta“ a spol. změny. Miroslav Smolek se posunul do útoku, kraj obrany posílil Petr Kročil. Střídání tentokrát vyšla na jedničku, domácí přestali stíhat, Smolek v útoku dokázat podržet míč a hrálo se převážně na polovině domácích.

Velkou převahu polanská rezerva dokázala zužitkovat už po osmi minutách. Domácí faulovali Smolka a velmi dobře pískající sudí Václavík nařídil penaltu. Tu sice Martin Filgas neproměnil, ale na správném místě byl Marek Štastný, který brankářem vyražený míč poslal do sítě. V zápise o utkání má ve stejné minutě i žlutou kartu, ano, opět fanouškům a fanynkám ukázal, jak vypracované tělo pod dresem schovává.

Klid hostům v podobě třetí branky přinesl v 62. minutě přímý kop Jana Filgase. Domácí hráči očekávali střelu před zeď, všichni vyskočili a pod nimi bylo dost místa, aby míč prošel do sítě.

Poté polanská rezerva hru zcela ovládla. Výsledek tlaku byly velké a bohužel neproměněné šance dobře hrajícího Smolka, gól Michala Filáka, krásné gólové sólo Martina Filgase, který přidal i další branku.

Poslední zápis do listiny střelců patřil Michalu Zukalovi. Ten zaslouží ocenění nejen za krásnou branku, ale také za statečnost. Jelikož už jsme neměli k dispozici žádného náhradníka, musel část druhého poločasu odehrát se sebezapřením a bolestí, když dostal pořádnou ránu míčem do .. ehm...choulostivých míst a chvíli se zdálo, že nebude moci pokračovat. Ale vydržel.

Druhý poločas byl ze strany všech hráčů béčka nadmíru uspokojivý, bojovný. Poločasová promluva starších hráčů i Štefana Pišty Kasančíka zapůsobila na kádr správným způsobem.

Nezbývá než věřit, že béčko zvládne i poslední zápas, který hraje v pátek 28.10. ve 14:30 v Ratiboři. Jste srdečně zváni.