Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci dokráčeli až na vrchol, jak si vedli další mládežníci?

20.06.2019 | Marek Juhaňák

Sezonu 2018/2019 už mají za sebou i mládežnické týmy Valašské Polanky. Přinášíme sumář mládeže za sezonu 2018/2019. 


 Největší radost nám udělalo sdružené mužstvo starších žáků, které se stalo přeborníky okresu Vsetín. Svěřenci trenérů Ondřeje Zbranka a Jakuba Kolínka vévodily soutěži jak na podzim, tak i na jaro. Do finálové části vstupovalo naše družstvo z prvního místa s 36 body za 12 výher, 0 remíz, 0 proher a skóre 77:4. Hned v prvním domácím utkání finálové části jsme deklasovali celek z Podlesí 13:0. Pak přišlo rychlé vystřízlivění když v dalším utkání jsme podlehli doma Jarcové 2:3 po penaltách. V dalším utkání jsme zavítali až do dalekého Kelče a ani tady se nám nepodařilo získat kýžené body. Po prohře 2:1 jsme jeli domů s prázdnou. K obratu nás nastartovala opět výhra v Podlesí, kde jsme zvítězili stejným výsledkem jako doma. Dvě kola před koncem šlo do tuhého, zápas v Jarcové měl napovědět hodně. Po prohrané první půli jsme nehodili flintu do žita a zápas jsme nakonec dokonale otočili ve svůj prospěch. V posledním kole jsme přivítali doma Kelč a karty byly rozdány jasně. Rozdíl dvou bodů v tabulce napovídal kdo musí vyhrát za tři body a komu stačí bod. Už po prvním poločase ale bylo jasné kdo je pánem na hřišti, hostům nepomohla ani menší konfrontace, při které se z občanského průkazu dozvěděli že Jiří Daněk je opravdu z Valašské Polanky a nehraje tady na černo. Po konečném hvizdu a výsledku 5:0 mohly vypuknout oslavy v domácích ochozech a kapitán Matěj Kovář tak přebral z rukou Josefa Fojtíka pohár pro vítěze okresního přeborníka starších žáků.  

Mladší žáci pod vedením trenéra Aleše Černotíka vstupovali do sezony 2018/2019 hodně oslabeni. Z loňského týmu které dokráčelo k titulu přeborníka okresu zůstalo jen trio Matěj Erban, Jakub Včelica a René Hrabica. Zbytek týmu doplnili hráči starší přípravky. Družstvo které skončilo po podzimu až na 5. místě zažilo v jarní části famózní jízdu. V posledním utkání jsme doma přehráli Hošťálkovou 6:3 a díky lepšímu vzájemnému zápasu se Vsetínem jsme skončili na prvním místě tabulky. Finálovou část jsme  začali doma vítězně když jsme otočili výsledek s Valašskou Bystřicí z 0:3 na 4:3. Pak jsme ale vysoko prohráli v Zašové 6:4 a doma s Jarcovou 3:1O. Ve Valašské Bystřici jsme byli opět úspěšní, 2:4 a po divoké přestřelce jsme doma taktéž udolali Zašovou 8:6. V posledním utkání jsme podlehli v Jarcové výsledkem 5:3. Tuto sobotu se konal v Kateřinicích finálový turnaj mladších žáků kterého se kromě nás zůčastnilo nejlepších osm družstev okresu Vsetín a Valašské Meziříčí. V této silné konkurenci obsadilo naše družstvo sedmé místo když jsme v turnaji jako jediní porazili celkového vítěze z Jarcové 1:0. V dalších utkání už jsme vytěžili jen dvě remízy 0:0 kdy nám scházely hlavně fyzické síly. V konečném hodnocení jsme ale ostudu určitě neudělali a jak říká klasik,náš čas teprve příjde.

Starší přípravka pod vedením Jaroslava Gergely nám dělala po celou sezonu jen radost. Jediná prohra v Ústí nás na podzim stála první místo v tabulce. V jarní části už ale vše šlapalo jak mělo a i Kýrovi svěřenci se dočkali v Polance první porážky. Cenný bod pak ale vyválčil v Polance silný Vsetín a tak jsme nakonec po základní části skončili na druhém místě. Tahouny týmu se jednoznačně stali Štěpán Gergela, Petr Janota a David Vávra. Minulou sobotu se v Karolince uskutečnil finálový turnaj starších přípravek, kterého se zůčastnilo 16 týmů. V základní skupině jsme jasně dominovali když jsme vyřídili všechny své soupeře. Halenkov 5:1, Podlesí 4:1, Vidče 6:0. V dalším boji nás čekal celek Hovězí se kterým jsme dlouho prohrávali 0:1. Nakonec jsme ale výsledek otočili a po vítězství 5:2 jsme se probojovali do semifinále. Tam nám ovšem vystavil stopku Rožnov p. Radhoštěm a po výsledku 0:3 jsme bohužel vypadli z boje o medaile. V dalším utkání o umístnění jsme porazili celek Val. Bystřice 2:0 a tak nás čekalo utkání o páté místo s Podlesím. To jsme nakonec dotáhli do vítězného konce a po výsledku 3:2 jsme obsadili konečné páté místo!

Za celou sezonu 2018/2019 bych chtěl poděkovat hlavně všem trenérům za trpělivost, sponzorům a taky rodičům za obětavost při dopravě na zápasy. Dětem přeji ať si užijí prázdniny které jsou za dveřmi a do další sezony hlavně hodně zdraví!!!


 
Aktuální utkání
Muži A | Neděle 27.10.2019, 14:00
13. kolo
4:1
Valašská Polanka - Vlachovice
 
Muži A | Sobota 02.11.2019, 13:30
1. kolo
1:3
Kelč - Valašská Polanka
 
Aktuální články
Starší přípravka na turnaji v Bojkovicích vybojovala stříbro

Starší přípravka má za sebou první halový turnaj v Bojkovicích, obhájit loňské první místo se sice nepodařilo ale druhé místo je...

 
Sokol zve na Štěpánskou zábavu

Tradiční Štěpánská zábava se v polanském kulturním domě uskuteční znovu pod záštitou TJ Sokol Valašská Polanka. Po letech na...

 
Velká paráda! Polančané po skalpu Kelče přezimují na 1. místě!

Poslední soutěžní utkání roku 2019 zavedlo polanský tým na půdu vzdálené Kelče. Na místním velkém hřišti se Kučerňákovým...

 
Návrat kapitána přinesl osmé vítězství v řadě a první místo v tabulce!
 
Sedmé vítězství v řadě! Odneslo to Vidče
 
Mise Rožnov splněna! O vítězství znovu rozhodl kapitán
 
Páté vítězství v řadě! Hattrickem se blýskl Roman Trčka
 
Paráda! Polančané vyloupili i Juřinku
 
Výborně! Polanka porazila i Vigantice!
 
Polančané ovládli derby v Horní Lidči a přivezli všechny body
 
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS