Dorostenci se ve vala?ském derby trápili, nakonec přivezli tři body

11.05.2015 | Jan Tajzler

Jakoby duch zpackaného duelu s Ratiboří dolehl na dorostenecký tým také v pokračování krajské soutě?e na hři?ti ve Vala?ských Kloboukách. Hosté přijeli jako jasní favoriti, Vala?ské Klobouky okupují předposlední příčku tabulky a jejich bodový zisk čítá pouhých 15 bodů. I tak se Polančané k těsnému vítězství protrápili a povinné body získali. Do branky se poprvé v sezoně postavil Roman Li?ka, ten musel zaskočit za zraněného Zrníka a Baro?e, který si plnil pracovní povinnosti.

VALA?SKÉ KLOBOUKY - VALA?SKÁ POLANKA 0:1 (0:0)

Hosté z Vala?ské Polanky mohli skóre otevřít ji? po pár vteřinách hry. David Maček připravil střeleckou pozici Vaculkovi, jeho ránu domácí brankář Důbrava vyrazil. Důbrava podr?el svůj tým také v 17. minutě, to kdy? vytáhl dobře mířenou střelu Luká?e Daňka. Polančané měli více ze hry, domácí se přesto dostali k ohro?ení Li?kovy brány, ve 26. minutě pálil jen těsně nad domácí Procházka. V závěru třetí desetiminutovky hosté přitlačili, ale Vaculka ani ve své druhé ?anci neuspěl. O chvíli později kombinoval Luká? Daněk s Davidem Mačkem, ani zku?ené dorostenecké duo nena?lo recept na překonání domácí obrany. Kdy? se pak znovu netrefil Vaculka a po něm je?tě Baran, odcházelo se do ?aten za bezbrankového stavu.

Úvod druhé půle ukončil polanské trápení v koncovce, v 53. minutě se míč dostal na nohu Davida Mačka a ten dělovkou k tyči otevřel skóre. Polančané byli v následujících minutách při chuti, ale ?ance znovu zahazovali. Tutovou mo?nost měl Kurtin a po něm dvakrát Luká? Daněk. Domácí ubránili polanský nápor a cítili mo?nost srovnat z rychlého protiútoku. V 70. minutě se to málem povedlo Procházkovi, kdy? hostující obrana totálně podcenila útok soupeře. Obrovskou porci smůly si pak v zápase vybral Polanský Vaculka, ten se do brankové příle?itosti dostal je?tě dvakrát, ale buď mu v brankové radosti zabránil Důbrava nebo nepřesná mu?ka. Poslední mo?nost měli domácí Kloboučané v 87. minutě, jen?e Mana hostující obranu nepotrestal a body tak odcestovali do Vala?ské Polanky.

Sestava Vala?ských Klobouk: Důbrava ? Jake?, Ruman, Pecl, Mikulčík, Pavlůsek, Dynka, Procházka, Mana, Fojtů, Dubčák

Střídali: ?oman, Novák, Mitura

Sestava Vala?ské Polanky: Li?ka ? ?ák, Babica, Zemánek ? Kovalčík, Baran, Daněk Luká?, Vaculka, Kurtin ? Maček David, Daněk Martin

Branky: Maček David