Dorost čepoval na Hovězí hořkou dvanáctku

25.04.2015 | Jan Tajzler

Dorostenci potvrdili dlouhodobou formu proti vrstevníkům z Hovězí. S tamním celkem neprohráli od podzimu 2010. Dne?ní role byly před zápasem určeny jasně, poslední Hovězí mohlo pouze překvapit, ale nestalo se. Domácí trenéři do zápisu sice napsali kompletní jedenáctku, ale na hři?ti se po 90. minut prohánělo pouze deset hráčů v domácích dresech. Polanský tým přesilové hry vyu?il a domácím nastřílel 12 branek. Hovězí si tak svůj kalich hořkosti vypilo a? do dna, kdy? nezaznamenalo ani čestný úspěch a je nadále odsouzeno k sestupu do okresního přeboru.

HOVĚZÍ - VALA?SKÁ POLANKA 0:12 (0:5)

Polančané se do svého díla pustili od samotného úvodu. V 9. minutě u? to bylo ukazovala časomíra skóre 0:3. Ve 2. minutě otevřel skóre po centru Mačka Kovalčík. O minutu později zamířil přesně Vaculka a v 9. minutě rozvlnil hově?skou sí? Zemánek. Hra se odehrával převá?ně na polovině domácího týmu, ale čtvrtá branka padla a? ve 31. minutě, Maček posunul míč na Barana, ten utekl domácím obráncům a s přehledem zavěsil. Ve 36. minutě vypálil slibnou ránu Zemánek, ale trefil pouze tyč. Ve 40. minutě se poprvé po návratu do polanského dresu prosadil Kurtin a uzavřel první poločas na 5:0 pro Vala?skou Polanku.

Hovězí si na počátku druhé půle vytvořilo slibnou příle?itost, Vichtora centroval Kovářovi, Zrník byl v?ak připraven zasáhnout. Psala se 53. minuta a Polačané znovu navy?ovali svůj náskok, Vaculka dostal před Trlicou dostatek prostoru a na třikrát dopravil míč za jeho záda. O minutu později připravil Vaculka brankovou příle?itost Kovalčíkovi a ten svou druhou trefou zvy?oval u? na 0:7. Největ?í příle?itost Hově?anů se zrodila v 67. minutě, tentokrát Vichtora připravil tutovici pro Kry?tofa Babicu, ten v?ak trefil pouze polanského obránce. Hosté o minutu později udeřili ji? po osmé, Kurtin rozehrával rohový kop a domácí obránce si míč srazil do sítě. V 74. minutě pak Zemánek uvolnil Davida Mačka a ten ukončil své střelecké trápení v tomto zápase. Ký?ená desátá branka se dostavila v 84. minutě, postaral se o ni Kurtin, kdy? si vytvořil střeleckou pozici a přesně zamířil. Kurtin zkompletoval hattrick v 87. minutě, kdy? zu?itkoval skvělý centr Kovalčíka. Poslední slovo si vzal David Maček a uzavřel na konečných 0:12 z pohledu domácího mu?stva.

Sestava Hovězí: Trlica ? Kořenek, ?imčík, Ptáček, Trezner, Venglář, Mucha, Fojtů, Babica K., Kovář, Vichtora

Sestava Vala?ské Polanky: Zrník ? ?ák, Babica, Li?ka ? Zemánek, Baran, Daněk L., Vaculka, Kovalčík ? Kurtin, Maček D.

Střídali: Srba 45., Pilčík 62.

Branky: Kurtin 3, Vaculka 2, Kovalčík 2, Baran, Zemánek, vlastní

Rozhodčí: Nevrla