Dorostenci si poradili doma s Karlovicemi

12.10.2014 | Jakub Kolínek

Zápas dvou sousedů z tabulky nabídl vyrovnaný první poločas, který Polanka vyhrála 2:1. Hosté stačili vyrovnat, ale důle?itý rozdílový gol na 3:2 vsítil Dan ?ák. Dvěma brankami na konci se skóre zastavili na výsledku 5:2 pro domácí.

Karlovjané jako jediní dokázali porazit silnou Poličnou a i vstup do zápasu v Polance měli dobrý, hned na začátku pálil jejich zálo?ník těsně vedle. První poločas celkově nabídl na obou stranách dost šancí. Polanka kopala spoustu rohů a vysoký Matyáš ve vzduchu nebezpečný. Výborné hlavičkáře mají taky v Karlovicích, jejich dlouhé auty dělaly obráncům veliké starosti. Ve 4. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Matyáš jen do připraveného
Gropela. Vzápětí kontroval hostující Šipula, ale Zrník se mu včas vrhl pod nohy. Jak je fotbal jednoduchý, předvedlo duo Matyáš - Maček. Odkop od brány přelétl stopery Karlovic, Maček pelášil sám na bránu a chladnokrevně skóroval - 1:0. V 17. minutě bylo vyrovnáno, dlouhý aut se dostal a? k Lušovskému a ten přehodil Zrníka - 1:1. Domácí měli poté náznaky šancí, obrana Karlovic jejich sna?ení v?dy utnula. To si potom na roh naskočil opět Matyáš a hosté se divili, kdo si ho měl hlídat - 2:1. Ve 32. minutě Gropel dobře zasáhl po hlavičce Mačka. Karlovjané zahrozili hlavičkou Orsága, Zrník byl na místě. Po slabé malé domů zatlačil Daněk na Gropela, míč se odrazil k Baranovi, ten však nesrovnal mířidla o poloprázdnou branku netrefil.

Druhou půlku zahájili aktivně Polančané, ale VKK hned v 48. minutě vyrovnali. Do sóla se dostal A. Sibal a mířil přesně k tyči - 2:2. Polančané kopali několik rohů a dokázali z nich nakonec vytě?it rozdílovou branku. Matyáš u? byl dobře pokrytý, více místa zbylo na přední tyči na ?áka a ten si připsal premiérovou branku v polanském dresu - 3:2, psala se 57. minuta. Hosté prostřídali sestavu a u? směrem dopředu tak nebezpeční nebyli. To ještě Maček prodlou?il výkop Zrníka na L. Daňka, a ten propálil Gropela - 4:2. V 78. M. Daněk vybojoval míč pro Mačka, ten se z křídla dostal a? před bránu a vybídl na malém vápně stojícího Rů?ičku - 5:2.

Sestava: Zrník - Kovalčík, ?ák, Matyáš (78. Baroš), Babica - Liška (74. Srba), Zemánek, Rů?ička, Baran (71. M. Daněk) - L. Daněk (84. Pilčík), Maček