Dorostencům zvlhl střelný prach, v Ratiboři sedmkrát inkasovali

20.09.2014 | Jan Tajzler

Utkání plné smůly, ale také kupy chyb mají za sebou dorostenci Vala?ské Polanky. Nedá se v?ak říci, ?e by Polančané byli v Ratiboři válcovaným týmem, to spí? domácím hráčům vy?lo v?e, na co sáhli a Kolínkovi svěřenci si museli kalich hořkosti vypít a? do samotného dna. ?ance na nápravu je na pořadu dne pří?tí sobotu, kdy dorostenci na domácí půdě přivítají Vala?ské Klobouky.

RATIBOŘ - VALA?SKÁ POLANKA 7:0 (3:0)

Z počátku utkání se zdálo, ?e půjde o vyrovnané utkání. Nejprve se do ?ance dostal po centru Havlíka domácí Krampota, ale pálil mimo. Hosty mohl poslat do vedení Luká? Daněk, ten se v jednu chvíli octl osamocen před brankářem Galetou, domácí brankář mu v?ak jeho záměry překazil. Domácí se dostali v 9. minutě do vedení, Černík centroval míč do vápna, kde jej zachytil hostující obránce Zemánek, ten v?ak míč pouze sklepl na nohu Krampoty, jen? mířil přesně. V 19. minutě mohl domácí obranu ztrestat David Maček, ale ve slibné ?anci bránu minul. O tři minuty později jej napodobil také Luká? Daněk, ale jeho ránu musel krotit Galeta. Ratiboř své ?ance vyu?ívala stoprocentně a ve 25. minutě Krampota vypálil, Zrník neudr?el míč ve své moci a Musil jej dorazil do sítě. O minutu později mohl kontrolovat znovu Luká? Daněk, ale ani tentokrát mu nebyla branka souzena, to domácí z následného protiútoku slavili potřetí, Havlík centroval na nabíhajícího Krampotu, ale je?tě před tím si míč ne??astnou hlavičkou srazil do vlastní brány Zemánek. Největ?í ?ance hostů pak při?la ve 44. minutě, po centru Luká?e Daňka trefil ?ák spojnici Galetovy brány.

Domácí hráči vstoupili do druhé půle velmi aktivně, ji? ve 46. minutě posunul Kachtík míč na Hrabicu, tato spolupráce je?tě skončila břevnem, ale čas této dvojice se měl teprve dostavit. O dvě minuty později se Ratiboř dočkala čtvrté branky, hosté se dopustili hrubé chyby v defenzívě a Kachtík zcela osamocen prostřelil Zrníka. V 52. minutě zahrozili znovu Polančané, ale i tentokrát zůstala brána Ratiboře zamknutá, kdy? ji jen těsně minul ne??astný Luká? Daněk. Na druhé straně se pak prezentoval dělovkou do tyče Hrabica. V 60. minutě při?el čas pro dvojici Kachtík - Hrabica, prvně jmenovaný dokázal domácího kapitána uvolnit do neodolatelné nabídky a Hrabica ?ancemi na rozdíl od svých soupeřů nepohrdal - 5:0. Skvělý úvodu druhé půle pak zpečetil domácí Musil, kdy? dorazil ránu Maňáka. Polančané se sna?ili alespoň o čestný úspěch a nutno říci, ?e vzhledem k průběhu hry by si ho i zaslou?ili, ale ani David Maček nedokázal v tutové ?anci z malého vápna trefit bránu. Naopak poslední hřebíček do pomyslné rakve hosté zatloukl v 82. minutě ?amboch, čím? pečetil debakl Vala?ské Polanky a vítězství svých barev.

Sestava Vala?ské Polanky: Zrník ? ?ák, Kovalčík, Babica, Zemánek, Matyá?, Daněk Martin, Rů?ička, Li?ka, Daněk Luká?, Maček David

Střídali: Pilčík

Sestava Ratiboře:Galeta ? Maňák, Musil, Randýsek, Plachtovič, Černík, Havlík, Hrabica, ?krabánek, Ordelt, Krampota

Střídali: Kachtík, ?amboch, Fojtík, Daňa, Galetka