Dorost si doma s chutí zastřílel, odneslo to Hovězí

14.09.2014 | Jan Tajzler

Dorostenci Vala?ské Polanky pokračují v úspě?ně sérii vzájemných zápasů s konkurentem z Hovězí. Celek z Ka?týlu porazili mladíci ji? posedmé v řadě a jdou tak rázným příkladem své star?í kategorii mu?ů. Hattrickem se v utkání blýskl Luká? Daněk a čisté konto si připsal brankář Rostislav Zrník, jen? se po přechodu z ?áků stále lépe adaptuje v dorostenecké kategorii. Do utkání navíc zasáhli také nadějní ?áci.

VALA?SKÁ POLANKA - HOVĚZÍ 8:0 (4:0)

Z počátku se zdálo, ?e derby nabídne vyrovnanou podívanou. Hosté zahrozili v 5. minutě jako první, ale Vichtora trefil pouze břevno a zahájil své smolné utkání v koncovce. Polančané udeřili v 7. minutě, skvělá přihrávka Matyá?e doputovala na Luká? Daňka a ten se v uličce zorientoval velmi dobře a zavěsil. Dal?í branku přidal aktivní Daněk ve 14. minutě a znovu tě?il ze skvělé spolupráce svých spoluhráčů Matyá?e a Davida Mačka. Do trháku se Polančané dostali v 15. minutě a znovu byl u toho hově?ský kat Daněk, jen? prokázal klid v koncovce a střelou k tyči vsítil třetí branku svého týmu. Hovězí se sna?ilo korigovat, předev?ím Vichtora se octl ve dvou slibných ?ancích, ale proti byl Zrník či nepřesná mu?ka hově?ského střelce. Do konce první půle udeřili domácí je?tě jednou, tentokrát obdr?el Mačkovu přihrávku Michal Baran a s pomocí týče navý?il náskok Polančanů.

Druhá půle přinesla pokračování polanské převahy. Ve 48. minutě zaokrouhlil skóre David Maček, kdy? si v zápase vyměnil role s Daňkem a byl to on, kdo zařídil skóre 5:0. V 62. minutě se vyznamenal mladíček v domácím dresu Filip Rů?ička, jeho skvělou přihrávku zu?itkoval Daněk k tomu, aby nabil Zemánkovi, jen? umístil dal?í ránu Trlicovy záda. Po del?í odmlce se do polanského dresu vrátil Pavel Matyá?, ten u? hrál i v Lidečku, ale na domácí půdě se představil a? nyní a diváci se znovu mohli radovat z jeho pověstné hlavičky, kdy? polanský dlouhán zvy?oval u? na 7:0. Poslední slovo domácího kádru při?lo v 88. minutě, to se k míči dostal Zemánek a nádhernou střelou vymetl pavučinku v Trlicové bráně. Polančané tak doma berou plný bodový zisk.

Sestava Vala?ské Polanky: Zrník - Kovalčík, Matyá?, Zemánek, ?ák, Babica, Baran, Rů?ička, Li?ka, Daněk Luká?, Maček David

Střídali: Pilčík, Daněk Martin

Sestava Hovězí: Trlica - ?imčík Filip, Kořenek, Ptáček, ?imčík David, Venglář, Smolík, Fojtů Michal, Kovář, Vichtora, Ondryá?

Střídali: Fojtů, Pokorný

Branky: Daněk L. 3, Zemánek 2, Baran, Maček David, Matyá?

Rozhodčí: Čí?