Dorostenci vyhráli se ?títnou v penaltovém rozstřelu

31.08.2014 | Jakub Kolínek

Utkání skončilo bez branek, a tak byla Polanka byla poprvé v historii svědkem penalt. V těch čaroval domácí brankář Petr Baroš. Dva vybojované body tak zůstávají doma.

Domácích hráčů se z různých důvodů sešlo jen jedenáct, a tak se museli spolehnout na bojovnost. Štítná minulé kolo nasázela Provodovu 18 branek, jejich sebevědomí bylo v zápase znát. U? v 5. minutě se v obrovské šanci objevil hostující Šimoník, Baroš jeho střelu zblízka perfektně vykopl. V 11. minutě se před bránu proháčkoval Maček, vybídl Zrníka, který však prázdnou branku minul. Štítná byla lepším celkem, dostávala se do šancí, ale jejich střely míjely  Barošovu svatyni. Ve skrumá?i před poločasem se na malém vápně ocitl Hrnčiřík, ale z otočky opět mířil vedle.

Polančané se spoléhali hlavně na obranu, osamocený Maček na hrotu bojoval často proti přesile. V 51. minutě mu chtěl pomoct Rů?ička, jeho volej z vápna rozezněl jen zábrany. Poté z rohu nebezpečně hlavičkoval hostující Barbořík.. V obří šanci se objevil Hrnčiřík, prošel obranou jako nů? máslem, proti však byla skála jménem Baroš. Střela Kozubíka svůj cíl také nenašla. I domácí vystrčili rů?ky, Maček dával míč pod sebe a Baranovu střelu vyrazil hezky Kuja. To u? se blí?il konec zápasu. V 87. minutě dostali hosté šanci přímého kopu z vápna, Šimoník jen těsně minul. Na konci se ještě do zakončení probil Maček, Kuja byl opět připraven.

Od nové sezony se po remíze kopou penalty a vítěz bere bod navíc. Baroš byl jako zeď, zlikvidoval hned tři pokusy Štítňanů. Rozhodující penaltu proměnil stoper Dan ?ák.

Sestava: Baroš - Kovalčík, Babica, ?ák, Zemánek - Srba, Rů?ička, Baran, Zrník, Liška - Maček (střídání neproběhlo, bo nebylo koho)