Star?í ?áci napodobili přípravku a takté? doma poprvé prohráli.

04.05.2014 | Marek Juhaňák

Prvním přemo?itelem ?áků se na jaro stala Francova Lhota, která si z Polanky odvezla všechny body.

Valašská Polanka - Francova Lhota 0:2 (0:1)

S podporou silného severního větru začal jako první soupeř z Francovky. Jako první ale ohrozili branku hostů v 6. minutě Daněk s Šimonem Kovalčíkem, Trochta byl na místě. V 10. minutě to zkoušel z otočky hostující ?ák, Zrník byl takté? na místě. V té?e minutě po další střele Kořenka u? ovšem Zrník kapituloval, 0:1. V 15. minutě to zkoušel z dálky Dominik Kovalčík, jeho střela šla bohu?el vysoko nad. Ve 21. minutě unikl po pravé straně Martin Daněk, nacentroval do pokutového území Báře Rů?ičkové, její střelu ovšem zneškodnil pozorný Trochta. Ve 33. minutě napodobil Kovalčíka hostující Kořenek, taky jeho střela neměla přesné parametry.

Druhá půle začla náporem Lhocanů, střelu ?áka i následnou dorá?ku jeho spoluhráče bezpečně zneškodnil Zrník. Ve 37. minutě zahrával Rů?ička rohový kop, míč proletěl malým vápnem ovšem nikdo z domácích nebyl v blízkosti aby jej uklidil mezi tři tyče. Trest tak přišel ve 39. minutě.  Robin ?ák se krásně uvolnil a přesnou střelou zamíříl k tyči Zrníkovy branky, 0:2. Ve 47. minutě vyslal nebezpečný projektil Šimon Kovalčík, z jeho střelou měl Trochta problémy a tak ji vyrazil pouze na roh. Další problémy měl Trochta v 52. minutě se střelou Rů?ičky, kterou nohou vyrazil s námahou opět jen na roh. Z následného rohového kopu střílel nebezpečně nad Šimon Kovalčík. V 57. minutě kombinovala Bára Rů?ičková S Ondřejem Babicou, jeho střelu lapil pozorný Trochta. V 64. minutě to na Trochtu zkoušeli bratři Kovalčíkové, starší z nich střílel nad. Závěr u? si Lhocané pohlídali a zaslou?eně si tak z Polanky odvezli cenné tři body.

Branky: 10, Kořenek Josef - 39, ?ák Robin

Sestava: Zrník Rostislav, Kovalčík Dominik, Babica Ondřej, Pilčík Patrik, Chrudina Tomáš, Kovalčík  Šimon, Polák Robin, Rů?ičková Barbora, Rů?ička Filip, Srba Vojtěch, Daněk Martin.

Střídali: Malík Pavel, Lišková Hana.