Z mláde?nických celků naplno bodovala jen přípravka,?áci remizovali s Lidečkem.

10.09.2013 | Marek Juhaňák

Starší ?áci remizovali v derby s Lidečkem 2:2, přípravka v divoké přestřelce přestřílela Hovězí 8:6.

Val.Polanka - Lidečko  2:2  (1:0)

Derby s Lidečkem začlo v opatrném tempu, první vá?nější šanci zaznamenal v 10. minutě Šimon Kovalčík, který vystrašil Františáka stříleným centrem, ten skončil těsně vedle pravé tyče. Ve 25. minutě vyu?il nedorozumění v domácí obraně jeden z lidečkovských útočníků, střela minula pravou tyč jen o fous! O pět minut později se opět zasřeloval mladší z bratrů Kovalčikových, Františák byl opět na místě. Domácí se minutu před poločasem přece jen dočkali branky, Kovalčík Š. vysunul do brejku Srbu a ten přehodil překvapeného Františáka z dobrých 30 metrů, 1:0!

Nástup do durhé půle se lépe vydařil Lidečku, srovnání stavu zařídil ranou z voleje po rohu Adam Hruboň, 1:1. V 52. minutě si bohu?el vybral slabší chvilku Ros?a Zrník, Hruboň nakopl míč za polovinou hřiště a ten skončil k překvapení všech a? za zády domácího brankáře, 1:2. V 54. minutě mohl srovnat Šimon Kovalčík, Františák ale své spoluhráče podr?el! To samé se opakovalo i v 60. minutě. Polančané hnáni početným publikem se vyrovnání dočkali 4. minuty před koncem, Šimonovi Kovalčíkovi to na potřetí konečně vyšlo a nekompromisní ranou pod víko nedal Františákovi šanci, 2:2.

Sestava: Zrník Rostislav, Kovalčík Dominik "C", Babica Ondřej, Saša Filgasová, Rů?ička Filip, Polák Robin, Rů?ičková Bára, Fusková Gabča, Srba Vojtěch, Pilčík Patrik, Lišková Hana, Daněk Martin, Kovalčík Šimon, Vaněk Martin, Mikuš petr, Šafařík Jiří, Kozubík Václav.

Branky: Sraba Vojtěch, Kovalčík Šimon - Hruboň Adam 2

Val.Polanka - Hovězí 8:6  (2:2)

Domácí trenéři řešili před zápasem nepříjemné dilema, k zápasu nebyl toti? k dispozici ani jeden s brankářů, a tak se mezi tři tyče postavil po nemoci se vrátivší do sestavy Michal Kovář.

Polančané se ujali v první desetiminutovce dvoubrankového vedení, nejprve se prosadila přímo z rohu Hana Lišková, druhou branku přidal z přímeho kopu Petr mikuš, 2:0. V rozmezí 11. - 12. minuty ale o toto vedení rychle přišli. Druhou půli načal po půl minutě rychlou brankou David ?ídek, 3:2. Ve 36. minutě otočil vývoj ve skore hostující Koňařík, 3:5. Za pět minut bylo zásluhou dvěma brankami Mikuše srovnáno, 5:5! Přetahovanou nakonec lépe zvládli domácí borci, kteří do konce zápasu ještě nasázeli Hově?anům tři branky a zvítězili tak 8:6.Hosté se za svůj výkon určitě nemusí stydět, nejvíce byl vidět Polančanům dobře známý Tomáš Koňařík, autor hatricku!

Sestava: Kovář Michal, ?ídek David, Jeřábek René, Fusková Gabča, Lišková Hana, Mikůš Petr, Hrabica René, Šafařík Jonáš, Ibříšek Petr

Branky: Mikůš Petr 4, ?ídek David 1, Lišková Hana 1, Šafařík Jonáš 1, Ibříšek Petr 1 - Koňařík Tomáš 3, Durmon Valdemar 2, Kopřiva Filip 1.