Star?í ?áci i přípravka vezou z venku v?echny body!

02.09.2013 | Marek Juhaňák

?ákům po bojovném výkonu v Huslenkách opět stačily dvě branky k zisku tří bodů. Po dvou zápasech májí ?áci na kontě šest bodů a ?ádnou obdr?enou branku. Brankář Zrník dr?í neprůstřelnost u? 140 minut! Přípravka zvítězila v Lidečku nejtěsnějším rozdílem 2:1.

Huslenky - Val.Polanka 0:2  (0:1)

V zápase trenérům chybělo obranné duo Babica - Pilčík, po jednozápasové pauze u? naskočil do hry navrátilec Šimon Kovalčík. A byl to právě on kdo dirigoval tempo hry v zálo?ní řadě. Domácí měli proti Polance výškovou převahu, ale mírně navrch měli v první desetiminutovce hosté. Ti se také ujali v 8. minutě vedení, Rů?ička přihrál Daňkovi a ten přehodil vyběhnuvšího Rišicu, 0:1. Hosté i nadále diktovali tempo hry ale další branku do konce první půle nevstřelili. Nejvíc za hlavu se mohl chytat Martin Daněk, který spálil tři šance!

Do druhé půle nastoupili domácí se změnou v sestavě, golman Rišica se vytáhl na hrot a do branky putoval Hrbáček. Právě Rišica dělal Chrudinovi na pravé straně největší problémy, ale i v největší šanci kdy postupoval sám na Zrníka se svým spoluhráčem stroskotali na strá?ci Polanské svatyně! Hosté dál hráli svoji technickou hru a ta jim přinesla ovoce v podobě druhé branky. Psala se 54. minuta, Daněk utekl po pravé straně a jako na zlatém podnose naservíroval míč Báře Rů?ičkové, pro kterou u? nebyl problém dopravit míč do opuštěné domácí branky, 0:2. Další šance domácích u? zůstaly nevyu?ity a tak si Polančané odvezli z Huslenek všechny body. Stínem utkání bylo nezaviněné zranění jedné z Huslenských dívek, která po zápase v doprovodu rodičů odjela na Vsetínskou pohotovost. Přejeme jí tímto rychlé uzdravení a brzký návrat na hřiště.

Sestava - Zrník Rostislav, Kovalčík Dominik "C", Vaněk Martin, Filgasová Saša, Rů?ičková Bára, Chrudina Tomáš, Rů?ička Filip, Polák Robin, Srba Vojtěch, Lišková Hana, Daněk Martin, Kovalčík Šimon, Zemánková Viktorka

Branky - Daněk Martin, Rů?ičková Bára.

Lidečko - Val.Polanka 1:2  (0:2)

V sychravém nedělním dopoledni zavítala naše přípravka na hřiště Lidečka. Zápas jako takový moc fotbalové krásy nepobral, jde vidět ?e nový systém 5+1 na menším hřišti naší přípravce nesedí. Tento nový systém jistě nevoní i jiným týmům, ale bohu?el! Vedení se v tomto zápase ujali Polančané v 17. minutě, penaltu za ruku domácího obránce s přehledem proměnil Petr Mikuš, 0:1. Ve 22. minutě navýšil vedení Polančanů krásnou trefou benjamínek Jonáš Šafařík, 0:2. Mikuš ještě nastřelil z dálky břevno!

Ve druhé půli byla hra vyrovnaná, víc šancí ale měli domácí. Kluzký terén dělal brankářům velké problémy. Čisté konto dr?el Jiří Daněk do 38. minuty, kdy? ho střelou z úhlu na zadní tyč zaskočil domácí střelec a sní?il tak na rozdíl jedné branky. Chvíli před koncem pak ještě měli Polančané namále, to měl Daněk problém se skákavou střelou která proklouzla pod jeho tělem, a mířila za jeho záda. Naštěstí míč stihl zachytit ještě před brankovou čarou. Utkání tak skončilo těsnou výhrou Polanky.

Sestava - Daněk Jiří, ?ídek David, Bělašková Natálie, Lišková Hana "C", Mikůš Petr, Šafařík Jonáš, Chrenčík Adam, Kovář Matěj

Branky - Mikůš Petr, Šafařík Jonáš