Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Polančané na úvod soutěže podlehli Slušovicím

07.08.2021 | Jan Tajzler

Fotbalový ročník 2021/2022 zahájili fotbalisté Valašské Polanky na domácím hřišti. V první půli se jim podařilo dohnat jednobrankové manko a zdálo se, že by s favoritem mohli i pomýšlet na bodový zisk. Slušovice ovšem udeřily hned po výměně stran a po zbytek zápasu byly aktivnějším týmem. Polančané v zápase utrpěli ztrátu, nedohrál obránce Adam Zemánek, jenž na své první utkání po návratu nebude vzpomínat šťastně, když byl sanitkou odvezen pro podezření zlomeniny nosu. Během rozcvičky se nešťastně zranil i Marek Filák a na svou soutěžní premiéru si bude muset ještě počkat. Výborný výkon předvedl brankář Jan Dobeš a ukázal, že by mohl být skvělou posilou pro polanský tým. Příští neděli zajíždí Polančané k prvnímu venkovnímu utkání do Boršic, fanoušci týmu budou mít možnost cestovat společně s hráči autobusem, který vyrazí ve 14:10 od Hospody pod nádražím. 

2. kolo | Sobota 07.08.2021, 17:00 | Valašská Polanka
 

TJ Sokol Valašská Polanka - FC Slušovice

1:3

1:1

Branky: Maček Filip – Smilek, Maliňák, Železník.

Žluté karty: Maček Filip – Kvasnica, Tkadlec, Lošťák. 

Rozhodčí: Mičkal – Gargulák, Smýkal. 

Diváci: 250

TJ Sokol Valašská Polanka: Dobeš – Ondra, Zbranek, Adámek Ondřej, Adámek Stanislav – Maček Filip, Punčochář, Štrbík – Baran, Kovalčík, Tomšů. (46. Zemánek, 70. Daněk, 78. Novák, 78. Řezníček, 81. Kovář).

FC Slušovice: Kučera – Lošťák, Tkadlec, Železník, Klečka, Poslušný, Kvasnica, Zedníček, Maliňák, Smilek, Marek. (46. Zbranek, 67. Bořuta, 83. Novák Adam, 87. Hrnčiřík.)

Komentář
 
 
 

Úvodní minuty zápasu byly ve znamení vzájemného oťukávání. Domácí Polančané však měli v průběhu první půle mírněji navrch, co se týče držení míče. Ovšem byly to Slušovice, komu se podařilo ve 12. minutě otevřít skóre zápasu. Marek se dokázal po pravé straně dostat za polanské obranné linie a předložil míč do předbrankového prostoru, kde si jej přebral Smilek a nadvakrát dokázal překonat brankáře Dobeše. Polančané měli příležitost k odpovědi v 18. minutě, po rohovém kopu se míč dostal do slibné střelecké pozice na nohu Kovalčíka, polanský záložník však branku těsně minul. Vyrovnání se však přeci jen dostavilo, ve 31. minutě nacentroval míč Kovalčík a kapitánovi domácích Filipu Mačkovi se podařilo z voleje usměrnit míč pod horní tyč slušovické branky. I když Polančané byli na míči častěji, do první půle si Slušovice ještě vytvořily dvě příležitosti, slibná byla souhra Železníka s Kvasnicou, střelu druhého jmenovaného však Dobeš v polanské brance kontroloval. Zanedlouho se střelecky snažil prosadit Maliňák, jeho pokus se otřel o horní tyč domácí svatyně. Maliňák měl ještě jednu příležitost, střelu k tyči však znovu zneškodnil pohotový Dobeš. 


Nástup do druhé půle vyšel hostům dokonale. Maliňák dal zapomenout svým předcházejícím neúspěchům a ve 48. minutě se prosadil přesnou střelou, když se k němu dostal míč po rohovém kopu. Tato branka se ukázala jako zlomová, Polančané už nedokázali navázat na herní projev, který předváděli v první půli. Naopak Slušovice měly další slibné příležitosti, třeba v 53. minutě, když Smilek centroval Markovi, jeho zakončení z voleje však pohotově zneškodnil Dobeš. Polanský brankář byl velkou jistotou svého týmu, zlikvidoval i individuální akci Marka z 57. minuty. Za své zákroky se určitě polanský muž mezi třemi tyčemi nemusel stydět, i díky jeho výkonu byli domácí dlouho ve hře o body, ale v 85. minutě se domácímu obránci nepovedlo ideálně sklepnout míč svému brankáři a toho okamžitě využil zkušený Železník, jenž upravil na konečných 3:1. 

Aktuální utkání
Muži A | Neděle 10.10.2021, 14:30
11. kolo
1:0
Nedašov - Valašská Polanka
 
Muži A | Sobota 16.10.2021, 14:30
12. kolo
0:6
Valašská Polanka - Baťov
 
Aktuální články
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2022!

TJ Sokol Valašská Polanka děkuje všem svým partnerům a příznivcům za projevenou podporu v roce 2021 a přeje klidné prožití svátků...

 
Zemřel pan Karel Švirák, bývalý fotbalista a velký fanoušek Valašské Polanky

Polanský Sokol zasáhla smutná zpráva o skonu pana Karla Šviráka, který nás navždy opustil ve věku 66 let. Poslední rozloučení s panem...

 
Překvapení se nekonalo, Polančané vysoko podlehli lídrovi tabulky

Situace v polanském týmu nadále není ideální. Z lavičky marodů se trenérovi Kapustovi sice hlásil Michal Baran, ale po utkání v...

 
Oslabení Polančané v Nedašově nebodovali
 
Napajedla nad síly Polančanů
 
Totální výbuch v Kvasicích, A-tým schytal osmibrankové KO
 
Srdnatý výkon vedl k bodovému zisku proti Morkovicím
 
Historické venkovní vítězství Polančanů odnesla Bystřice pod Hostýnem
 
Polančané ustáli závěrečné drama s Nevšovou a slaví druhou výhru
 
Valašská Polanka neodcestuje k zápasu do Luhačovic
 
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS