Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dvoubrankové vedení nestačilo, Polančané však přivezli z Rožnovska bod

07.04.2019 | Jan Tajzler

Druhé venkovní utkání roku 2019 zavedlo fotbalisty Valašské Polanky do Prostřední Bečvy. Polančané se na Rožnovsku prezentovali v první půli aktivním výkonem, ovšem dokázali vytěžit pouze jednobrankový náskok, který domácí smazali těsně před odchodem do šaten. Ve druhé půli však polanský tým pokračoval v aktivním výkonu, dostal se do vedení 1:3. Domácí však nehodili flinty do žita a během pěti minut srovnali. Utkání nakonec dospělo do pokutových kopů, kde se štěstí přiklonilo na stranu Prostřední Bečvy, která se na jaře stala prvním soupeře, na kterého Polančané nestačili. 

17. kolo | Neděle 07.04.2019, 15:30 | Prostřední Bečva
 

FK Prostřední Bečva - TJ Sokol Valašská Polanka

4:3 pk

1:1

Branky: Vašek 2, Křenek Lukáš st. – Novák 2, Adámek Stanislav. 

Žluté karty: Ondryáš, Šimek, Fiurášek – Štrbík. 

Rozhodčí: Gargulák – Nuc, Ruman. 

Diváci: 200

FK Prostřední Bečva: Jurajda – Poledník, Šimek, Vašek, Novák Radim, Balejík, Křenek, Janíček, Ondryáš, Sívek, Fiurášek. (58. Křenek Lukáš, 65. Stavinoha, 74. Křenek Martin).

TJ Sokol Valašská Polanka: Kolínek – Adámek Ondřej, Zbranek, Filgas Petr, Ondra – Maček Filip, Filgas Martin, Novák, Štrbík, Maček David – Adámek Stanislav. (52. Trčka Roman, 52. Řezníček, 79. Daněk).

Komentář
 
 
 

Prostřední Bečva nastoupila proti lídrovi na domácí půdě aktivně. Polančanům chvíli trvalo, než se na Rožnovsku zorientovali. Úvodního náporu se snažili domácí využít díky spolupráci Lukáš Křenek ml. - Fiurášek, ale druhý jmenovaný centrovaný balón promáchl. Polančané se poprvé ozvali ve 12. minutě, ke střele z 25 metrů napřáhl David Maček a branku jen těsně minul. Hosté se postupně osmělovali a dostávali hru pod kontrolu, z čehož těžili v 17. minutě. Filip Maček poslal míč na pravé křídlo Štrbíkovi, jenž adresoval míč do předbrankového prostoru, kde si naběhl Stanislav Adámek a přesnou ranou z voleje pokřtil své nové kopačky. Polančanům vstřelená branka pomohla a nadále byli aktivní. Druhou branku mohl vsítit David Maček, když znovu slibně pálil, ale opět branku minul. Ve 37. minutě byl David Maček u další příležitosti svého týmu, tentokrát parádně přenesl hru na Štrbíka, jenž z pravé strany postupoval na domácího brankáře Jurajdu, který však zachoval ledový klid a polanského záložníka vychytal. Ještě v téže minutě dokázal z brejkové situace zahrozit Lukáš Křenek starší, když dostal až příliš prostoru od polanské obrany, ale Kolínkovu svatyni minul. Domácí však dokázali do první půle vyrovnat, v samotném závěru prvního dějství se po centru z trestného kopu prosadil Vašek. 


Start druhého poločasu přinesl zvýšenou aktivitu ze strany Valašské Polanky. Štrbík se znovu snažil zopakovat úspěšnou spolupráci se Stanislavem Adámkem, ovšem tentokrát polanský útočník hlavičkoval do horní tyče Jurajdovy brány. V 53. minutě už však polanský tým opět odskočil, když se obranným valem domácích prodral Novák a s ledovým klidem prostřelil Jurajdu. Když o pět minut připravil Štrbík Novákovi další tutovou příležitost, hostující záložník opět nepohrdl a poslal hosty do trháku - 1:3. Jenže! Prostřední Bečva odpověděla nejlépe jak mohla, když ji o minutu později poslal do kontaktu Vašek. Polančané se nepoučili a následně museli bránit dva rohové kopy domácích, ze druhého obnovil vyrovnaný stav Lukáš Křenek starší. Domácí po senzačním srovnání nad lídrem ožili a ve zbytku utkání byli blíže k vítězství, když měli více ze hry. Polanská obrana v čele s Kolínkem však senzační obrat nepřipustila. 

Pokutové kopy zahájil polanský David Maček, jenž s přehledem proměnil. Za domácí kontroloval Fiurášek. Ve druhé sérii přišel první zlom, když Štrbíka vychytal Jurajda. Prostřední Bečva se dostala do vedení Stavinohou. Za Polančany neuspěl kapitán Filip Maček. Drama pokračovalo, když neuspěl na domácí straně Poledník. Polančanům dal naději Lukáš Daněk. Prostřední Bečvu nechtěl o druhý bod připravit Šimek, jehož penalta se ukázala jako vítězná, protože v páté sérii selhal polanský Novák.  

Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 15:30
7. kolo
3:2
Boršice - Valašská Polanka
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 15:30
8. kolo
VS.
Valašská Polanka - Morkovice
 
Aktuální články
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS