Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přestřelka s Francovou Lhotou se šťastným koncem pro Polančany

31.03.2019 | Jan Tajzler

První jarní domácí utkání přivedlo do Valašské Polanky soupeře z Francovy Lhoty. Utkání s tradičním soupeřem přineslo celkem sedm branek, přičemž se přítomní diváci dočkali dvou obratů ve skóre. Spokojenější nakonec odcházela domácí většina, když v úplném závěru základní hrací doby vystřelil polanskému týmu vítězství Ondřej Adámek. Polančané do hry nasadili ve druhé půli také trenéra Romana Kučerňáka. Návrat do sestavy ohlásil Stanislav Adámek a Petr Filgas. Příští víkend zajíždí Polančané do Prostřední Bečvy, příznivci polanského týmu budou mít možnost cestovat společně s týmem autobusem. 

16. kolo | Neděle 31.03.2019, 15:00 | Valašská Polanka
 

TJ Sokol Valašská Polanka - TJ Sokol Francova Lhota

4:3

1:1

Branky: Maček Filip, Maček David, Novák, Adámek Ondřej – Matušinec, Filák Ondřej, Chmela. 

Žluté karty: Filgas Petr, Maček Filip, Zbranek – Šerý, Martinka. 

Rozhodčí: Prokůpek – Mikulášek, Pavlica. 

Diváci: 300

TJ Sokol Valašská Polanka: Kolínek – Filgas Petr, Zbranek, Adámek Stanislav, Ondra – Maček Filip, Štrbík, Novák, Maček David, Polák – Trčka Roman. (72. Kučerňák, 83. Šafařík, 87. Adámek Ondřej).

TJ Sokol Francova Lhota: Spitzer – Matušinec, Chmela, Šerý, Urubek, Filák Lukáš, Šipinka, Filák Ondřej, Martinka, Filák Tomáš, Mikulín. (56. Tomeček a Kovář, 72. Veteška, 79. Surovec).

Komentář
 
 
 

Polančanům se podařilo úvodní aktivitu přetavit ve vedoucí branku, když se v 7. minutě zrodila bratrská spolupráce, David Maček si počkal na svého bratra Filipa, kterému předložil míč a polanský kapitán trefil přesně k tyči. Jenže vedoucí branka jakoby domácí tým ukolébala. Hosté z Francové Lhoty začali vyrážet do protiútoku a postupně si vytvořili i územní převahu. První varování pro polanskou defenzívu připravil Ondřej Filák, jenž po individuální akci trefil horní tyč Kolínkovy brány. O chvíli později mohl skóre srovnat Chmela, jenž se snažil hlavičku usměrnit míč předložený od Mikulína. Francova Lhota se trpělivě snažila o vyrovnání, další prostor dostal na levé straně znovu Filák, jehož střelu ještě Kolínek vyrazil na rohový kop. Ovšem po zmíněném rohu už aktivní hosté slavili, když se z malého vápna prosadil Matušinec. První půle tak končila za remízového stavu 1:1. 


Domácí Polančané se po přestávce odhodlaně pustili do svého soupeře, první slibnou šanci připravil Polák spoluhráči Romanu Trčkovi, jenž však na malém vápně trefil pouze brankáře Spitzera. O chvíli později už si ale Polančané brali vedení zpět. Jazyk vedl balón po pravém křídle a předložil jej do předbrankového prostoru, kde se ke střele dostal David Maček a rozjásal domácí diváky. Polančané v této fázi zápasu byli v laufu a mohli své vedení navýšit. Další šanci po přihrávce Štrbíka měl Filip Maček, ovšem mířil těsně mimo branku soupeře. Po rohovém kopu hlavičkoval slibně Roman Trčka, ale nedokázal míč usměrnit do branky. Polanská nemohoucnost gradovala v 60. minutě, kdy Novák vybízel ke skórování trojici spoluhráčů na malém vápně, ale nikdo v polanském dresu nedokázal projevit dostatečný důraz. Hosté ustáli krušné chvíle a začali Polančanům udělovat lekci z produktivity. Nejprve se po samostatném úniku prosadil Ondřej Filák, když v souboji s brankářem Kolínkem dokázal včas zakončit a posla míč do branky, to se psala 65. minuta utkání. Po čtyrech minutách však snaživí hosté slavili obrat ve skóre. K trestnému kopu se postavil Chmela a ukázkovou střelou nedal polanskému brankáři sebemenší šanci. Polančané se ovšem nechtěli vzdát lacině a znovu směrem k brance soupeře zabrali. David Ondra z 20m ještě trefil horní tyč, ale v 72. minutě dostal nabito Novák a ukázkovou střelou z přibližné vzdálenosti dvaceti metrů obnovil vyrovnaný stav. Polančané v závěru tlačili a rozhodující branku obstaral střídající Ondřej Adámek, jenž se po rohovém kopu nejlépe orientoval před brankou Spitzera a k radosti domácích příznivců pečetil vítězství a cenné tři body pro Valašskou Polanku. 

Aktuální utkání
Muži A | Neděle 20.09.2020, 15:30
7. kolo
3:2
Boršice - Valašská Polanka
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 15:30
8. kolo
VS.
Valašská Polanka - Morkovice
 
Aktuální články
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS