Béčko zvládlo i svůj druhý zápas a v derby udolalo Leskovec

08.09.2016 | Marek Juhaňák

Nově poskládané mužstvo Valašské Polanky B uspělo také ve svém druhém utkání. Na domácí půdu do Lužné přicestoval doposud stoprocentní Leskovec. Toto derby přitáhlo na hřiště do Lužné spoustu diváků, kteří byli svědky výborné první půle v režii domácího týmu. Po změně stran přeci jen Leskovec zabral a dokázal snížit na rozdíl jediné branky, Polančané už jim ale srovnat nepovolili a v závěru pojistili své vítězství z pokutového kopu.

5. kolo | neděle 04.09.2016, 10:15 | Lužná

TJ Sokol Valašská Polanka B - FC Leskovec

Branky: Matyáš, Šťastný, Smolek – Hromada Pavel.

Žluté karty: Šťastný, Zukal – Cedidla Radim.

Rozhodčí: Lysák – Františák, Tymrák.

Diváci: 150

TJ Sokol Valašská Polanka B: Ondra Jakub – Filgas Jan, Matyáš, Zemánek, Kovalčík, Zukal, Beňo, Juřica, Lambert, Smolek, Šťastný. (Kročil 46., Baroš 46., Mišun 46., Filák 59., Filgas Radim 68.)

FC Leskovec: Adámek – Gerlík, Vlha Vlastimil, Cedidla Radim, Martinka, Pala, Hromada Karel, Juráň, Vlha Martin, Hromada Pavel, Cedidla Antonín.

Komentář

Domácí vstoupili do zápasu bez svého nejlepšího hráče Martina Filgase, s novou akvizicí v základní sestavě  Markem Šťastným. A byl to právě on, který ve 3. minutě místo střely volil přihrávku na Juřicu, Adámek v brance hostí ale včas vyběhl, míč se ale vrátil zpět k Juřicovi, který centrem našel Šťastného, jeho nůžky skončily těsně vedle levé tyče. Ve 13. minutě už se poprvé měnilo skóre, a byla u toho opět dvojice Juřica, Šťastný. Prvně jmenovaný byl faulován, Šťastný pak poslal nadýchaný centr na hlavu Matyáše, který rozvlnil síť za Adámkem, 1:0. Hned o minutu později hasil Adámek šance domácích znovu, nejprve Lambert trefil z dálky břevno, následnou dorážku Šťastného vytáhl vynikajícím zákrokem Adámek opět na břevno!. Ve 20. minutě domácí zahrávali rohový kop,střela šla vysoko nad branku. Ve 25. minutě dal o sobě vědět opět Marek Šťastný, jeho pumelice za hranicí dvacítky skočila před Adámkem a skončila za jeho zády, 2:0. Pak se teprve začali osmělovat hráči Leskovce, nejprve zkoušel ohrozit Ondru střelou z dálky Hromada K., ohrozil však jen rohový praporek. Další šance ve 35. minutě už volala po brance, Ondra vyboxoval střelu jen na volného hráče Leskovce, který překonal Ondru. Na svém místě stál ale stoper Jan Filgas, který odvrátil míč do bezpečí. Ve 38. minutě spálil asi největší šanci hostů Pavel Hromada, jeho střelu na bližší tyč reflexivně vyrazil Jakub Ondra na roh! Domácí Tygři zahrozili ještě před poločasem Lambertem, který ideálně namazal Matyášovi, jeho střelu vytáhl Adámek s námahou na roh. Tak tedy skončila zajímavá první půle dopoledního derby.

Do druhé půle domácí vyslali do hry tři nové hráče, ale  tempo hry paradoxně následně upadávalo do průměru. Šancí ubylo a domácí se zbytečně zatáhli na svou polovinu. Hosté vycítili šanci, s přímým kopem Hromady si Ondra poradil, v 62. minutě nemusel zasahovat po střele Vlhy z dálky která skončila vedle pravé tyče. V 80. minutě už byl ale krátký na střelu Hromady, kterou po centru Juráně nádherně uklidil volejem do levé šibenice, 2:1. V době největšího náporu hostů unikl v 90. minutě po levé straně Filák, přešel přes Cedidlu který jej následně zezadu stáhl a sudí nařídil proti hostům pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Smolek na konečných 3:1.