Dorostenci vedli ji? o pět branek, nakonec musely rozhodnout penalty

03.05.2015 | Pavel Tajzler

Nevidí se ka?dý den, aby tým, který vede ji? o pět branek o svůj náskok při?el během několika minut. Bohu?el, tento rekordní kousek se povedl na polanském území soupeři z Ratiboře. Polančané vedli v 60. minutě utkání ji? 6:1, své vedení v?ak postupně ztráceli, varováním nebyly ani branky na 4:6 či 5:6. Rozhodnout tak musely penalty, ve kterých se ?těstí k polanským dorostencům přiklonilo.

VALA?SKÁ POLANKA - RATIBOŘ 7:6p. (4:1)

Utkání začalo ve velkém stylu, hned první desetiminutovka nabídla brankové příle?itosti na obou stranách a konkrétně 9. minuta úvodní branku utkání. Nejprve v?ak musíme zmínit souhru Barana s Luká?em Daňkem, druhý jmenovaný poslal dobře mířenou střelu k tyči, ale pohotový Gajdo? v brance Ratiboře střelu vytáhl na rohový kop. Z něj se pak prosadil Kurtin a otevřel skóre utkání. Domácí branka povzbudila a ve 13. minutě se Polančané radovali znovu. Tentokrát poslal skvělý centrovaný míč Zemánek, Kovalčík pak v osobním souboji vyhrál a dopravil míč do prázdné branky. Hosté sní?ili ve 22. minutě, Mikula vyu?il své rychlosti a oběhl obránce ?áka, pak u? jeho úloha byla snadná - 1:2. Ve 31. minutě si v?ak Polančané brali dvoubrankový náskok zpět a to stylově, z hranice 25m napřáhl Luká? Daněk a nádhernou střelou do rů?ku vymetl pavučinku v brance Ratiboře. V samotném závěru poločasu se domácí znovu radovali, Kovalčík připravil ?anci mladičkému Martinu Daňkovi a ten trefil přesně.

Druhá půle odstartovala pro Polančany skvěle, hned v 50. minutě se ke střele dostal Baran a podobně jako jeho kolega Daněk, také on dokázal vymést smetí v rů?ku ratibořské brány. O dvě minuty později si hosté dali vlastní gol po rohovém kopu, stav 6:1 vypadal jednoznačně, ale nebylo to zdaleka v?e, co fanou?ci ve Vala?ské Polance to odpoledne viděli. V 59. minutě vybojoval Mikula pokutový kop, ten s přehledem proměnil a sní?ení na 6:2 mělo odstartovat ratibořskou jízdu za vyrovnáním. Skutečně, v 60. minutě přichází druhá branka krátce za sebou a Ratiboř sni?uje zásluhou Mikuly na 6:3. Následující minuty se Polančané sna?í dr?et hru co nejdál od své brány a daří se jim to a? do 76. minuty, to se Nguyen dostal přes Babicu a osamocen před Baro?em umístil míč do protipohybu k tyči - 6:4. Ratiboř vycítil ?anci bodovat a přitlačil. Polančanům varovná branka nestačila, 86. minutě napřáhl Havlík a jeho rána z 30m zapadla pod břevno - 6:5. Vrchol ratibořské euforie přichází v 89. minutě, polanská obrana byla v troskách, čeho? vyu?il Hrabica a do prázdné branky senzačně srovnal. Rozhodčí Dokoupil následně ukončil základní hrací dobu a ?lo se do penalt.

Pokutové kopy byly kapitolou samou pro sebe, a? teprve ve třetí sérii jsme viděli branku, postaral se o ni ratibořský Machalek. Následoval neúspěch polanského Pilčíka. Ratiboř pak ?el do vedení díky Nguyenovi, důle?ité sní?ení obstaral Kurtin. Baro? pak převedl svůj um proti Havlíkovi, nače? Zemánek vyrovnal. Poté neuspěl Uhrin a sám Baro? utkání rozhodl, Polančané zvítězili 7:6 po penaltách, ale tohle vítězství určitě nehřeje tak jak by mělo.

Sestava Vala?ské Polanky: Baro? ? ?ák, Babica, Li?ka, Zemánek ? Kovalčík, Baran, Vaculka, Daněk Luká? ?? Daněk Martin, Kurtin

Střídali: Srba, Pilčík

Sestava Ratiboře: Gajdo? ? Uhrin, Machálek, Kachtík, Maňák, Fojtík, Havlík, Hrabica, Nguyen, Minařík, Mikula

Střídali: Ordelt