Dorostenci porazili Lidečko

18.04.2015 | Pavel Tajzler

Polanští mladíci dokázali v domácím prostředí zdolat nedaleké Lidečko. Své osmnáctiny oslavil dvěma brankami Michal Baran.

Do utkání vstoupili domácí dobře. Velkou šanci měl Maček, postupoval sám na bránu, ale mířil vedle. V 15. minutě nacentroval Baran míč na hlavu ?áka, a ten mířil přesně k tyči - 1:0. Zanedlouho vyu?il zmatnku v hostující obraně Maček, patičkou vybídl Barana a ten neměl problém skórovat do odkryté branky - 2:0. Dobrým zákrokem se prezentoval Zrník, kdy? vyrazil střelu nad břevno. Další nedorozumění lidečkovské obrany s brankářem Novákem vyu?il rychlono?ka Daněk. Obhodil si Nováka a před odkrytou bránou mu k první brance v dresu dorostu stačilo jen vystřelit. To u? ale za záchrannou brzdu zatáhl Novák a kopala se penalta. K té se postavil Baran a zvýšil na 3:0. Poté si vybral slabší chvilku domácí gólman Zrník, nepovedeným odkopem trefil Juřičku, a ten lacino sní?il na poločasových 3:1. Hosté dokázali dát ještě jednu branku, ta však nebyla pro ofsajd uznána.

Ve druhé půli u? se hrál opatrnější fotbal. Lidečko mělo hodně standardních situací a polanské obraně z nich zle zatápěli. Z jedné takové se útočník dostal ve vápně ke střele, ale Zrník byl pozorný. Poté mířil po dalším rohu hráč Lidečka hlavou vedle. V 77. minutě se dostal ke střele Juráň a parádně trefil horní roh branky a sní?il na konečných 3:2.

Sestava: Zrník (73. Baroš) - Babica (57. Kovalčík), ?ák, Srba, Zemánek - Kurtin, Rů?ička, Baran, Vaculka - Maček (73. Pilčík), M. Daněk (65. Liška)