Mlad?ím ?ákům finálový turnaj nevy?el.

23.02.2014 | Marek Juhaňák

Zklamání,tak jednoduše lze popsat návrat mladších ?áků z finálového turnaje!Cíl kterým byl postup ze skupiny nakonec Polančanům po velkém boji unikl,nakonec jsme těsně prohráli i boj o páté místo.Čest Vsetínského okresu zachraňovaly Kateřinice bojem o třetí místo,nakonec i ony odešly pora?eny.Finále obstarala domácí Zašová s loňským vítězem z Dolní Bečvy.

1.zápas Val.Polanka - Hor.Lideč 2:0

Vedení zajistil Polance Šimon Kovalčík po přihrávce Robina Poláka.Druhou branku obstaral Tomáš Chrudina, jeho střelu si srazili Lidečtí za svá záda.Zbytek zápasu si Polanští pohlídali a v pohodě si připsali první body.

2.zápas Val.Polanka - Dolní Bečva 1:2

Úvod druhého utkání Polančané hrubě nezvládli,hned v první minutě si nechali vstřelit lacinou branku z rohového kopu,0:1.Aby toho nebylo málo,hned z druhého brejku vytě?ili Bečvané druhou branku,0:2.Postupem času se hra vyrovnala,a v 7. minutě Šimon Kovalčík sní?il po krásné přihávce Malíka,1:2.Z tlaku u? bohu?el Polančané do konce zápasu nic nevytě?ili a Bečvě těsné podlehli.

3.zápas Zašová  - Val.Polanka 1:1

Pokud chtěli Polančané postoupit ze skupiny,museli bezpodmínečně v tomto utkání zvítězit.Předpoklady začal naplňovat v 7. minutě Šimon Kovalčík, kdy? skvěle chytajícího Košárka překonal přesnou střelou k tyči,1:0.Bohu?el neuběhlo dlouho a Polančané vyrobili hrubou chybu kterou potrestal nejlepší hráč Zašové Vrabec,1:1.Po vyrovnávací brance se Polančané vrhli do útoku,s  cílem vstřelit vedoucí branku.Nejblí? k tomu měl opět Šimon Kovalčík,který jen těsně minul pravou tyč!Těsně před koncem zápasu měl obrovskou šanci Robin Polák,který několik vteřin před koncem přestřelil prázdnou branku Zašové!!!

Hovězí - Val.Polanka 1:2 na penalty

V zápase o umístnění se Polančané střetli s Hovězím,vítěz se měl střetnout s Hrachovcem o konečné páté místo.Utkání bylo dlouho otevřené,hrálo se nahoru,dolu.Jako první se dostali do vedení Hově?ané,kdy? vyu?ili důrazu na brankovišti,1:0.Polančanům se po velkém náporu podařilo vyrovnat,branku vstřelil nikdo jiný ne? Šimon Kovalčík,1:1.Ten mohl nakonec utkání i rozhodnout,bohu?el nastřelil jen tyč!Rozhodnout musely pokutové kopy.Polančané své první dva pokusy proměnili,(Kovalčík,Pilčík).Hově?any Daněk vychytal a nepustil za svá záda ani jeden pokus Hovězí.

Zápas o 5. místo Hrachovec - Val.Polanka 2:1

V boji o páté místo jsme se ujali vedení v 5. minutě,přihrávkou Poláka nepohrdl Šimon Kovalčík a levačkou krásně prostřelil brankáře Hrachovce.(Z nepotvrzených zdrojů brankáře Val.Meziříčí!) 0:1.Hned o minutu později ovšem nechali Polančané před Daňkem zcela volného hráče a ten nekompromisně zavěsil pod břevno,1:1.V 9. minutě jsme pak opět propadli a nechali si vstřelit branku z autového vhazování,2:1.Zbytek zápasu u? si Hrachovec zkušeně pohlídal a Polančany do ničeho nepustil.

Sestava: Daněk Martin,Pilčík Patrik,Mikuš Petr,Kovalčík Šimon,Polák Robin,Zemánková Viktorie,Lišková Hana,Bělašková Natálie,Šafařík Jonáš,Šafařík Jiří,Chrudina Tomáš,Malík Pavel.

Poděkování při dopravě na turnaj i semifinálové boje na Hovězí patří Milanu Kovalčíkovi,Vojtovi Malíkovi,Petru Mikušovi,Jindrovi Šafaříkovi a také trenérům Jarkovi Zemánkovi,Petru Filgasovi a Aleši Černotíkovi.

Finále - Dolní Bečva - Zašová 1:2

o 3. místo Podlesí - Kateřinice 2:1