Mlad?í ?áci si se svými soupeři v Hrachovci poradili a stávají se přeborníky okresu

21.06.2012 | Marek Juhaňák

Valašská Polanka : Poličná B 6:0; Valašská Polanka : Kateřinice 5:0

Na finálový turnaj do Hrachovce jsme se vydali u? o půl deváté. Po příjezdu jsme se ovšem ?ádného zahájení nedočkali?? Přítomni byli pouze týmy domácího Hrachovce a Kateřinic. Náš soupeř Poličná B přijel o hodně později!
Do zápasu s Poličnou jsme vstoupili aktivněji, hned ve 2. minutě vyslal Polanský do brejku Srbu, ten ovšem těsně minul. V 5. minutě zahrával Rů?ička roh na hlavu Polanského, Skotnica v bráně Poličné byl připraven. V 7. minutě se situace opakovala, jen?e Skotnica míč neudr?el a Polanský jej vrátil za jeho záda, 1:0. V 10. minutě vystihl rozehrávku Poličné Šimon Kovalčík, Skotnica byl opět na místě. V 15. minutě se poprvé ozval náš (ne)oblíbený sudí Špička, kdy? na hranici pokutového území odpískal pokutový kop ve prospěch Polančanů.Jiřího Polanského ale skvěle vychytal Skotnica! V 18. minutě se dobře uvolnil Rů?ička a bodlem zvýšil na 2:0 pro Polanku! Ve velkém vedru u? se do konce poločasu nic vá?ného neudálo, Poličané ohro?ovali Zrníka jen sporadicky.
Třetí uklidňující branku připravil pro Polančany Šimon Kovalčík, který našel krásnou přihrávkou pod sebe Vojtu Srbu, pro kterého u? nebyl problém zasunout míč za bezmocného Skotnicu, 3:0. Ve 35. minutě přihrál Rů?ička českou uličkou do běhu Š. Kovalčíkovi, který kři?nou střelou prostřelil Skotnicu, 4:0. V 50. minutě se střídající Martin Daněk ukázkově uvolnil přes dva hráče, a spolu s Bárou Rů?ičkovou postupovali sami na Skotnicu, ten jim ale zmařil akci včasným výběhem! Závěr zápasu u? patřil Polančanům, v 55. minutě přihrál Martin Baran Rů?ičkovi, který střelou pod břevno zvyšoval u? na 5:0. Tečku za zápasem napsali bratři Kovalčikové, mladší Šimon přihrával,Dominik zakončil na konečných 6:0!
Branky - Rů?ička 2, Polanský, Srba, D. Kovalčík, Š. Kovalčík.
Po tomto zápase jsme se přesunuli do nedaleké Stříte?e na finále starších ?áků, do kterého zasáhlo i několik mladších ?áků! Jmenovitě, Ondřej Babica, Martin Baran, Filip Rů?ička, Jiří Polanský, Vojtěch Srba, Dominik Kovalčík a Šimon Kovalčík. Bohu?el hlavní organizátoři trošku zaspali a začátek finále se zpozdil o 15. minut!!! V průběhu druhé půle nám bylo řečeno, aby jsme se okam?itě vrátili s tím co máme zpět na finále mladších ?áků do Hrachovce!  Tam u? na nás čekali netrpělivě hráči Kateřinic. Nicméně 4 hráči ještě dohrávali finálový zápas starších ?áků s Jablůnkou. Ihned po skončení utkání jsme se dozvěděli, ?e finálový zápas ji? začal a tak se hráči bez řádných oslav ihned přesouvali do Hrachovce, za co? pořadatele určitě pochválit nemů?eme.

Finále začalo s půl  hodinovým zpo?děním a na trávník vyběhlo  torzo týmu Val Polanky. Ros?a Zrník, Jiří Polanský, Viktorie Zemánková, Filip Rů?ička, Vojtěch Srba, Barbora Rů?ičková, Martin Daněk a Patrik Pilčík. Kateřiničtí se hned od začátku usadili na naší polovině, obrana v čele s Polanským ale srdnatě odolávala. K brance soupeře bylo daleko a tak jsme se někdy bránili i za cenu odkopů mimo hřiště. Po deseti minutách u? někteří hráči pletli na hřišti pletenky, a vyhlí?ejíc příjezd prvních posil ze Stříte?e byl stav stále nerozhodný 0:0. Následoval  finále nedůstojný obrázek, kdy schvácení hráči bě?eli od aut směrem ke hřišti a za nima polovina realizačního týmu. Došlo k přeskupení týmu a na hřišti od té doby bylo pouze jednou dru?stvo.  V 17. minutě vyšachovali Polančané hosty v pokutovém území, míč letící do opuštěné branky Kateřinic odpálil úmyslně jeden z hráčů rukou. Následoval pokutový kop který s přehledem proměnil Polanský, 1:0. Sudí Špička ale asi zapoměl ?e se za tento úmysl uděluje červená karta, a tak hráči Kateřinic raději nedal kartu ?ádnou! Mo?ná by se měli ti co nominovali tohoto rozhodčího chytit za nos, proto?e ve finálovém utkání o přeborníka okresu by měl pískat sudí, který u dětí vzbuzuje respekt a umí aspoň písknout do píš?alky.

To ale Polančany semklo ještě víc a ve 23. minutě zvyšoval Šimon Kovalčík na 2:0. Hned o minutu později předvedli krásný ?ukec Polanský s Š. Kovalčíkem, na konci akce stál Vojta Srba, 3:0. Hráči Kateřinic se nezmohli na kloudnou akci ač se jejich nejlepší a mo?ná i nejmladší štírek Janota sna?il sebevíc.
Ve druhém poločase pokračovali Polančané v náporu, ve 36. minutě vyslal Rů?ička do uličky Polanského, 4:0. Skóre zápasu uzavřel v 57. minutě po rohu Srby Dominik Kovalčík, 5:0!
Branky - Polanský 2, Šimon Kovalčík, Vojtěch Srba, Dominik Kovalčík.
1.zápas Hrachovec - Kateřinice 1:2, 2. zápas V.Polanka - Poličná B 6:0
O 3. místo Hrachovec - Poličná B 14:1 FINÁLE V.Polanka - Kateřinice 5:0
Vítězná sestava - Ros?a Zrník, Martin Baran, Filip Rů?ička, Vojtěch Srba, Dominik Kovalčík, Jiří Polanský, Šimon Kovalčík, Ondřej Babica.
Střídali - Patrik Pilčík, Martin Daněk, Barbora Rů?ičková, Petr Mikuš, Viktorie Zemánková
Velké poděkování patří všem kteří doprovázeli ?áky nejen na tyto finálové zápasy ale hlavně během celé sezony. A to nejen na zápasy v podzimní a jarní části, ale i v zimní přípravě! Bez Vás rodičů by jsme to zvládali jen velmi tě?ko. Man?elé Kovalčikovi, Rů?ičkovi, Srbovi, Polanští, Zemánkovi, Zrníkovi, Ivě Baranové, Romanu Pilčíkovi, Petru Mikušovi, Ros?u Beňovi,Laďovi Daňkovi , Pavlu Malíkovi, Petru Bělaškovi, Radimu Kovářovi, Chrudinovi, ?ídkovi, Liškovi a panu Dobešovi. Vám všem moc děkujeme!!! Ukončení přípravky u? proběhlo, mladší a starší ?aci s rodiči budou mít ukončení 4. července na hřišti, čas bude upřesněn.