Sousedi po boji pora?eni

25.04.2012 | Marek Juhaňák

Val.Polanka - Leskovec 3:1 (2:1)

Derby přilákalo na Polanské hřiště početnou diváckou návštěvu, jak z řad domácích příznivců, tak z řad Leskovských fandů. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a hned z první vá?nější šance skórovali. Rů?ička našel přesnou přihrávkou Srbu, a ten z první nedal Zichovi šanci, 1:0. V další šanci se ocitl Dominik Kovalčík, jeho oblouček přeletěl dezorientovaného Zichu, dorá?ku ale napodruhé brankář Leskovce se štěstím pokryl na brankové čáře. Poté měli opět domácí šanci k navýšení skóre, Šimon zatáhl míč po pravě straně a předlo?il jej před branku na volného bratra Dominika, od další branky zachránila Leskovské levá tyč! Hosté moc domácího Zrníka v bráně za první poločas neohrozili, přesto se dočkali vyrovnání. Psala se 24. minuta kdy? se po jednomu z faulů postavil k přímému kopu za polovinou hřiště Matouš Trochta. Dalekonosný nákop ovšem Zrník podcenil, a propustil jej za svá záda, 1:1. Vedení vrátil Polančanům ve 28. minutě Martin Baran, který u? se nemohl dívat na trápení svých spoluhráčů ve předu a nekopromisní ranou prostřelil Zichu podruhé, 2:1.
Druhý poločas začali domácí opět náporem, ten ale po několika minutách opadl a hra se pak odehrávala především ve středu hřiště. Leskovští pozorněji bránili a domácí se u? tak často nedostávali do šancí. Kdy? u? se někdo dostal za obranu hostů, stál na místě pozorný Zicha. Na něm si postupně vylámali zuby Srba, Baran i Dominik Kovalčík. Posledně jmenovaný nakonec protrhl střeleckou smůlu v tomto zápase, kdy? mu dvě minuty před koncem poslal nádhernou přihrávkou do sóla bratr Šimon. Se zakončením si u? Dominik poradil na výbornou, 3:1. V poslední minutě ještě namazal Vojta Srba tutovku Báře Rů?ičkové, hostující Zicha se však nenechal zahanbit a další střelu u? za svá záda nepropustil. Po konečném hvizdu sudího Zdeňka Hy?áka se tak mohli Polančané radovat z dalšího zisku tří bodů
Sestava: Zrník, Kovalčík D., Rů?ička , Pilčík, Rů?ičková Barbora, Srba, Baran, Babica, Chrudina, Zemánková Viktorie.
Branky: 4. min. Srba Vojtěch, 28. min. Baran Martin, 48. min. Kovalčík Dominik - 24. min. Trochta Matouš.