?áci Vala?ské Polanky se stali přeborníky okresu Vsetín pro leto?ní rok!!

20.06.2011 | Petr Filgas

Vydařenou sezónu jeli ?áci potvrdit na okresní finále do Ústí u Vsetína, kde je čekal soupeř z Jarcové. Zápas se našim hráčům povedl a vyhráli zaslou?eně o tři branky.

Právo účastnit se finále měl vítěz skupina A, co? byla Polanka a vítěz skupiny B, kde kralovala Jarcová. Ji? od úvodních minut bylo jasné, ?e to nebude zápas na jaký jsme letos u ?áků zvyklí, ale ?e se mladíci pořádně zapotí. První čtvrthodinku měla Polanka převahu a hlavně tutová šance Zdenka Juřici a samostatný únik Davida Mačka volaly po brance. Naši se i nadále tlačili před branku Jarcové a byli aktivnější, bohu?el však bez gólového efektu. Poté se probudili také hosté a předvedli několik pěkných šancí které však Petr Baroš všechny pochytal. V těchto fázích zápasu byl soupeř mnohem aktivnější a naše ?áky k ničemu nepouštěl. Padadoxně největší šanci v prvním poločase však měla Polanka a to kdy? špatně zahraný signál soupeře vystihl David Maček a sprintem přes celé hřiště se dostal a? před bránu soupeře, kde však bombou z dvacítky nastřelil pouze tyč. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Ve druhé půli přidala Polanka na obrátkách a konečně se dostavily také branky. Po rohovém kopu se jako první zapsal do střelecké listiny kanonýr David Maček, kterému se po menší skrumá?i podařilo dostat míč do sítě - 1:0. Jarcová se do útočení dostávala pouze sporadicky a všechny její útoky likvidovala naše obrana. O deset minut později se opět kopal rohový kop a krásnou rybičkou se prosadil znovu David Maček. Jarcová po druhé inkasované brance odpadla úplně a zápas dohrávala. Kdy? u? se zápas chýlil ke konci utekl obraně Jarcové David ještě jednou a zkomletoval tak svůj hattrick. Několik desítek vynikajících fanoušků Polanky, kteří přijeli ?áky povzbudit s bubnem a zvonci tak mohlo být maximálně spokojeno a po závěrečném hvizdu společně s hráči oslavilo titul okresního přeborníka pro rok 2010-2011. Na závěr patří velké poděkování všem, kteří na tomto úspěchu mají svůj podíl a ?ákům jakýmkoliv způsobem celou sezónu pomáhali. Moc děkujeme a upřímně si toho vá?íme.

Mistrovská sestava ?áků Valašské Polanky pro rok 2010-2011:

Brankáři: Petr Baroš, Roman Liška, Ros?a Zrník

Obránci: Pavel Matyáš, Igor Kurtin, Martin Baran, Pepa Surý, Ondra Babica

Zálo?níci: David Maček, Lukáš Daněk, Michal Baran, Adam Zemánek, Dominik Kovalčík, Jakub Trebula

Útočníci: Zdenek Juřica, Filip Rů?ička, Vojta Srba, Šimon Kovalčík, David Vaculka