Vala?ská Polanka - Lačnov 7:3 (3:2)

29.10.2010 | Petr Filgas

I v posledním kole podzimní části Polanka roli favorita zvládla a podařilo se jí tak odehrát všechny utkání bez porá?ky a jen s jednou remízou.

Vynikající divácká kulisa v úvodu zápasu s Lačnovem našim hráčům mírně svazovala nohy a nepustila je tak do obvyklého tlaku. David Maček sice v 5. minutě po pěkném centru Lukáše Daňka otevřel skóre, poté se ale naši hráči jakoby vytratili ze hřiště a zřejmě si mysleli, ?e se soupeř u? porazí sám. Ten této naší pasivity vyu?il a nebezpečně se tlačil dopředu. Kdy? pak Pé?ovi Barošovi v 9. minutě vypadla po odrazu (a zřejmě teči některého z domácích krtků) lehká propagační střela , bylo to rázem 1:1. Hosté byli při chuti a hlavně levá útočnice Pavla Jeřábková si našeho Pepu Surého školila ve stylu "pocem kamdeš, příště u? nepřídeš". Či byl  Pepa tak okouzlen její dobrou technikou s míčem, nebo v tom bylo "něco jiného" ví jen on sám:) Ve 14. minutě se míč dostal k nejlepšímu hráči hostů Pavlu Naňákovi a ten poslal Lačnov pěknou střelou zaslou?eně do vedení 1:2. Teprve poté se o slovo začali hlásit konečně také domácí a hlavně Zdenek Juřica pěknými akcemi zaměstnával své soupeře a tlačil se dopředu. Po jeho podařeném centru se nejlépe zorientoval David Vaculka a srovnal 2:2.  O chvilku později se rozhodl pro sólo přes celé hřiště velký fanoušek  C. Ronalda Pavel Matyáš, bohu?el však svůj idol napodobil a? příliš dokonale...akci překombinoval a ukličkoval se. Ve 26. minutě se připomněl také David Maček, kdy? hezkou přihrávkou vybídl ke skórování Lukáše Daňka a ten mu jeho důvěru splatil - 3:2. Za tohoto stavu se šlo také do šaten, kam se však Polančané určitě netěšili.....!!

Druhou půli začala Polanka mnohem svi?něji a po faulu na Davida Mačka kopala penaltu. Tu tradiční exekutor David ovšem kopat nechtěl a radši šel po hřišti hledat ztracené střelecké štěstí, které tam po úvodu vytratil. K míči se tedy postavil Pavel Matyáš a pěknou gólovou střelou ukázal proč byl před sezónou do Polanky anga?ován:) Ve 42.minutě předvedl jinak technický hráč Lukáš Daněk ?e ani střela z dálky mu není úplně cizí a rozvlnil sí? popáté 5:2. O šest minut později přišla chvíle Filipa Rů?ičky, který po přihrávce Davida Mačka pěknou kličkou obešel obránce a zkušeně zakončil - 6:2. Pět minut před koncem ještě velmi hezkou samostatnou akcí dokonal svůj hattrick Lukáš Daněk a opět dokázal, ?e kdy? se přestane rozčilovat a věnuje se zodpovědně hře (tak jako po celý podzim), je pro mu?stvo velmi platný a důle?itý - 7:2. Konečnou podobu utkání dal pak ještě Naňák, který rovně? samostanou akcí korigoval na 7:3. ?ákům Valašské Polanky se tak podzim povedl a pokud vydr?í dobrá tréninková morálka a zůstane trochu pokory a snahy, mů?ou i v jarní části dosáhnout velmi dobrých výsledků.

Sestava: Petr Baroš - Pepa Surý, Pavel Matyáš, Martin Baran, Igor Kurtin - Adam Zemánek, David Maček, Lukáš Daněk, Michal Baran - Zdenek Juřica, David Vaculka

Střídali: bratři Kovalčíkovi, Ondra Babica, Vojta Srba, Filip Rů?ička, Ros?a Zrník, Jakub Trebula